Haber

1 Nisan’da okullar tatil mi? Seçim sonrası okullar kapalı mı?

Seçimden sonraki gün okullar tatil mi, sorusu öğrenci ve velilerin odaklandığı konulardan oldu. 31 Mart’ta düzenlenecek yerel seçimlere kısa bir zaman kala seçim hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Peki 1 Nisan pazartesi okullar tatil mi?

1 NİSAN PAZARTESİ OKULLAR TATİL Mİ?

31 Mart 2024 pazar günü Mahalli İdareler Genel Seçimleri yapılacak. Seçimler Türkiye’nin 81 ilinde ve ilçelerindeki okullarda kurulan sandıklarda yapılıyor. 

Okullarda oy verme işlemleri sabah saat 08.00’de başlayacak. Oy kullanma işlemleri saat 17.00’de sona erecek. Oy sayım işlemleri gece saatlerini bulacağı için okulların temizliği ve bakımı aynı gün içerisinde yetişmeyebilir.

Seçimlerin ertesi günü olan 1 Nisan Pazartesi günü için henüz resmi tatil açıklaması gelmedi. Geçtiğimiz yıl 14 ve 28 Mayıs seçimlerinden sonraki gün olan pazartesi günü okullar tatil edilmişti. Bu yıl da 1 Nisan’da okulların tatil edilmesi bekleniyor.

O İLLERDE OY VERME SAATİ 1 SAAT ERKENE ALINDI

YSK’nın kararıyla 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde oy verme saatleri belirlendi. 32 ilde oy verme saatleri 07.00-16.00 olarak değiştirildi, diğer illerde ise saatler 08.00-17.00 olarak açıklandı. İşte o iller…

Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Kilis.

1 NİSAN RESMİ TATİL Mİ?

1 Nisan tarihinde okullar haricinde tüm kamu kurumlarının eksiksiz bir şekilde hizmet vermesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu