Haber

20. Kış İşitme Engelliler Olimpiyatları’na Kayseri ev sahipliği yapacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Gençlik ve SporKayseri İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Dünya İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Lideri Adam Kosa, Türkiye İşitme Engelliler Sporları Federasyonu Lideri Kerim Vural, Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Spor Teknik Sorumlusu Ralph Fernandez ve beraberindeki heyet.

2-12 Mart 2024 tarihleri ​​arasında Ankara ve Kayseri’nin ev sahipliğinde düzenlenmesi planlanan 20. düzenlenen, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanlığı Toplantı Salonu’ndaki ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kayseri’de uluslararası bir çalışma olması bizi mutlu ediyor ve mutlu ediyor. Alt yapımız hem mesafe hem de şartlar açısından uygun. 19 mekanik tesisimiz, yukarı 130 kilometrelik parkur için, “Önümüzde uzun bir süre var, 40 pistimiz var. Yeni havalimanımız da tamamlanmak üzere ve Kayserimizin her yönden uygun olduğuna inanıyoruz” dedi.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kerim Vural, hem organizasyonun yapılacağı yer ve tesisleri yerinde incelemek hem de yerel yönetimleri ziyaret ederek görüşmek istediklerini belirtti.

“SEVDİK, TESİSLERİ GÖRDÜK”

Ziyarette Erciyes Kayak Merkezi’ne hayran kaldıklarını belirten ICSD Sportif Teknik Sorumlusu Ralph Fernandez, “Kesinlikle çok beğendik, tesisleri gördük. Yakup Bey Kayseri’de ısrar etti. Biz burayı görmeye geldik. işaret dilinin kullanılması, sağır kültürünün ve farkındalığının yaygınlaştırılması, aynı zamanda sportif bir faaliyetin de eş zamanlı olarak yapılması açısından tanıtım olacaktır. Bizim için her şey çok olumlu” dedi.

TIESF Başkan Yardımcısı ve ICSD İletişim Sorumlusu Yakup Ümit Kihtir, Erciyes Kayak Merkezi’nin hem doğuya hem de batıya hitap eden merkezi bir yer olarak seçilmesinin nedenini açıklayarak, “Kayseri’yi dünyaya tanıtmak amacıyla tercihimiz oldu. , hem de birçok kulübün rahatlıkla ortada buluşabileceği bir yer.” dedi.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Lideri Kerim Vural, günün anısına Önder Büyükkılıç’a Türk sporuna ve işitme engelliler sporuna yaptığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi takdim etti. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu