Teknoloji

ABD yapay zeka için harekete geçiyor: Tüm yetkilerimizi kullanmaktan çekinmeyeceğiz!

Federal Ticaret Komitesi üyeleri Salı günü, ChatGPT gibi yapay zeka araçlarının dolandırıcılık ve dolandırıcılık gibi tüketici zararı için daha olumsuz sorunlar yaratabileceğini ve ABD hükümetinin AI’dan tüketici zararını önlemek için mevcut yasalar uyarınca değerli bir yetkisi olduğunu ve tereddüt etmeyeceğini söyledi. tüm bu gücü kullanmak için. söylenmiş.

BİREYLERE ETKİ EDEREK, BİREYLERİ ALMAK İMKANINDAN KORKMAKTIR

Temsilciler Meclisi milletvekillerine hitap eden FTC Lideri Lina Khan, şunları söyledi: “dolandırıcılık ve bu araçlarla mümkün olabilecek dolandırıcılık ciddi bir endişe kaynağı”söylenmiş.

Son aylarda, yeni AI araçları, ikna edici e-postalar, hikayeler ve makalelerin yanı sıra görüntüler, sesler ve görüntüler oluşturma yetenekleriyle dikkatleri üzerine çekti. Bu araçlar, insanların çalışma ve üretkenlik biçimlerini değiştirme potansiyeline sahipken, bazılarının da kişileri taklit etmek ve aldatmak için nasıl kullanılabileceği konusunda endişeleri var.

Federal hükümetteki politika yapıcılar, algoritmik ayrımcılık ve kapatmaya ilişkin olası sorunlarla ilgili endişeleri dile getirerek makul yapay zeka kurallarının nasıl teşvik edileceğini tartışırken bile, Khan ve diğer yönetim kurulu üyeleri, şirketlerin bugün yürürlükte olan bir dizi yasa uyarınca FTC soruşturmalarıyla karşı karşıya kalabileceğini söyledi. yıl.

KARA KUTU OLARAK GÖRÜLÜYOR

FTC Yönetim Kurulu Üyesi Rebecca Slaughter, “FTC’nin tarihi boyunca, yaptırımlarımızı değişen teknolojiye uyarlamak zorunda kaldık.dedi ve

  “Bizim yükümlülüğümüz, her zaman yaptığımız şeyi yapmak, yani elimizdeki araçları bu değişen teknolojilere uygulamak ve bunun yeni, devrim niteliğinde bir teknoloji olduğu fikrinden korkmamaktır.‘ ekledi.

FTC Komiseri Alvaro Bedoya, şirketlerin sadece algoritmalarının bir kara kutu olduğunu savunarak sorumluluktan kaçamayacaklarını söyledi.

bedoya, “Personelimiz sürekli olarak adil olmayan ve aldatıcı uygulamalara yönelik yetkimizin, medeni haklar yasalarımızın, adil kredinin, Eşit Kredi Fırsatı Yasasının geçerli olduğunu söylüyor”söz konusu.

“Yasa var ve şirketler buna uymak zorunda kalacak.”

FTC daha önce AI şirketleri için kapsamlı bir kamu kılavuzu yayınlamıştı ve ChatGPT’nin arkasındaki şirketin tüketicileri aracın yetenekleri ve sınırlamaları konusunda yanıltmasının ardından ajans geçen ay OpenAI’yi soruşturması için bir talep aldı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu