Haber

Aile ve Gençlik Fonu Kurulmasına İlişkin Kanun Teklifinin TBMM’de Görüşmeleri Başladı

Aile ve Gençlik Fonu Kurulmasına İlişkin Kanun Teklifi’nin TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda görüşmeleri başladı.

Komisyon, AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Alım başkanlığında toplandı.

Komisyonun ilk toplantısında Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Tasarısı’nın görüşüleceğini belirten Alım, komisyonda gündeme gelecek her konuyu şekillendirip sonuçlandırmanın da onların görevi olduğunu söyledi.

Milletvekili olarak asıl görevlerinin komisyona katkıda bulunmak olduğunu kaydeden Alım, “Asıl amacımız, farklı görüşler çerçevesinde halkın ihtiyaçlarını karşılamak için birlikte çalışmaktır.” söz konusu.

Ekonomik kalkınma sürecindeki ülkelerde toplumsal dayanışmanın önemine dikkat çeken Alım, toplumsal dayanışmayı örgütsel olarak destekleyecek yapılara ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Teklifle gençlerin yeni yuva kurmasına destek olmak, aile ve gençlik sorunlarına yönelik araştırmalar yapmak veya bu konudaki faaliyetleri desteklemek amacıyla kamu kaynaklarından pay ayrıldığını anlatan Alım, “Biz bu konuda yapısal bir düzenleme yapmak istiyoruz. Ekonomiden elde edilen fedakarlıkla toplumsal dayanışmayı güçlendireceğiz.” dedi.

Bilgin, daha sonra öneriye ilk imza atan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan ve milletvekilleriyle görüştü.

Komisyonda teklifle ilgili tartışmalar sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu