Haber

Antika Pazarı ufuk açtı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Talas ilçesinde ‘Harman Meydanında Tarihe Yolculuk’ sloganıyla 2019 yılından bu yana vatandaşların ağır ilgisiyle karşılaşan ‘Antika Pazarı’ sürat kesmeden devam ediyor. Her ayın ikinci pazar günü gerçekleşen ve Talas’ın klasikleri ortasına giren tertipte bu hafta sonu da birbirinden bedelli eserler antikaseverlerle buluştu.

Kısa müddette ilçenin vazgeçilmezleri ortasına giren pazar, her ay olduğu üzere tekrar antika satıcılarıyla tarihi eşya meraklılarını gün uzunluğu bir ortaya getirdi.

Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın’ın da her fırsatta gelerek alışveriş yaptığı pazarda tarihi konut eşyalarından radyo, gramofon ve plaklara, antika para ve pullardan tesbih, halı ve kilimlere kadar birçok pahalı eser antika meraklılarının beğenisine sunuldu.

Açılan her tezgahı ziyaret edip antikaseverle de yakından ilgilenerek sohbet eden Lider Yalçın’a esnaflar teşekkürlerini iletti.

ESNAFTAN LİDER YALÇIN’A TEŞEKKÜR

Pazarda gaz lambalarından ahşap duvar saatlerine birçok eseri satışa sunan Osman Bozkurt isimli esnaf, nostaljinin yaşatılmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, “Biz Sivas’tan geldik. Talas’taki Antika Pazarı’nı çok beğendik. Aynı şeyin Sivas’ta da olması için uğraş göstereceğiz. Talas Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu