Haber

Beyzanur’un ölümü davasında eşine beraat

İZMİT’te eşi Beyzanur Fidan’ı (22) öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Ömer Fidan (27) için savcı, “karısını kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi. Mahkeme, sanığın isnat edilen suçu işlediğinin belli olmadığı sonucuna vararak Ömer Fidan’ın beraatine karar verdi.

Olay, 21 Mart 2021 tarihinde Alikahya Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. Ömer Fidan, 3 ay önce evlendiği Beyzanur Fidan’ı yatak odasında hareketsiz halde bulduğunu öne sürerek 112 Acil’i aradı. Eve gelen sağlık ekibinin Beyzanur’un ölümünü şüpheli bulması üzerine Fidan, polis tarafından gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Fidan, çıkarıldığı hakim tarafından tutuklandı. Soruşturmayı başlatan Cumhuriyet savcılığının yaptığı incelemede; Beyzanur Fidan olaydan önce eşine ‘Ben ölürsem göğe bakıp güleceksin’ demişti. Bir kelime ver. Gitmiş gibi hissediyorum. Merak etme rüyalarda buluşuruz sevgilim olaydan 1 gün önce kısa mesaj attığı ve internette intihar yöntemlerini aradığı öğrenildi.

‘ÖLDÜRMÜYORUM’ Ömer Fidan önceki duruşmalarda, “Odaya girdiğimde eşim kapının hemen önünde yatıyordu. Boynunda bir adet bornoz ipi vardı. boynuna bağlı değil hemen ambulansı aradım bu sırada telefonda görevlinin verdiği talimat doğrultusunda eşime ilk müdahaleyi yapmaya çalıştım bir süre sonra polis geldi beni aldılar oradan Karımı ben öldürmedim.” İntiharla ilgili kesin bir sonuca varılamadı. Ömer Fidan’ın tutukluluğu ev hapsine çevrildi. Dosyayla ilgili 10’uncu duruşma olan karar duruşması bugün görüldü. Duruşmaya Ömer Fidan, Beyzanur Fidan’ın ailesi ve avukatları katıldı. Tarafların son savunmaları alındı. Sanık Ömer Fidan önceki savunmalarını yineleyerek, “Beraatimi istiyorum. Ben yapmadım” dedi. Heyet, dosyanın tamamı kapsamında alınan ifadeler, raporlar ve incelemeleri değerlendirerek sanık Ömer Fidan’ın “karısını kasten öldürme” hatasını işlediğinin net olmadığı kanaatine vararak sanık Ömer Fidan’ın beraatine karar verdi.

haberkozluk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu