Yaşam

Birçok ödüle layık görülen nem filmi 2024 Oscar’larına aday gösterildi

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Rutubet sineması, Oscar ödüllü bu ödül sayesinde 2024 Akademi Ödülleri’nde (Oscar) En İyi Kısa Film dalında aday olma şansı yakaladı.

Festivalin bu yıl 35’incisi 8-18 Şubat tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda ABD prömiyerini yapan sinema, 29 film arasından en iyi seçilerek Bruce Corwin Ödülü’nün sahibi oldu. kurgu şubesi.

Oscar Yeterlilik belgesine sahip bu ödülle birlikte önümüzdeki yıl 96.’sı düzenlenecek Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin üyelerine sunulacak kısa filmler arasına “Nem” girdi.

M. Furkan Daşbilek’in yazıp yapımcılığını üstlendiği Rutubet, dünya prömiyerini geçen yıl 79. Venedik Sinema Festivali’nde yaptı ve bu yıl 13. Bakü Kısa Film Festivali Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda En İyi Yönetmen Ödülü’nü aldı. çıplak almıştı.

ödüllü film

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Türkiye’de ilk kez gösterilen sinema, İzmir Kısa Film Festivali’nden En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ile döndü.

Oyuncu Mücahit Koçak’ın İshak rolünü oynadığı filmde Okan Selvi, Muhammed Mayda, Elif Eylül Yeşilyurt, Baran Salman ve Türkyılmaz Sarıkaya da rol alıyor.

film ne anlatıyor

Kötülüğün sisle kaplandığı bir köyde geçen Rutubet, Anadolu’da zorunlu görevini yapan İshak öğretmene odaklanıyor ve suçluluk ve masumiyet kavramlarını, insanın bir kayıp arayışında kötülükle mücadelesinin hallerini ve sonuçlarını sorguluyor. kız öğrenci

haberkiziloren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu