Ekonomi

Bursa Vergi Dairesi’nden esnafa BESOB üzerinden ‘yapılandırma’ hatırlatması

BURSA (İGFA) –BESOB’a iade-i ziyarette bulunan Bursa Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol, 7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun ile ilgili yanlış anlaşılmaların önüne geçmek ve bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla açıklamalarda bulundu.

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Erol; Büyük yeniden yapılanma fırsatından yararlanmak isteyen mükelleflerin 3 Temmuz 2023 tarihine kadar Gelir İdaresi Başkanlığı’nın www.gib.gov.tr ​​adresindeki internet adresine veya vergi dairesi müdürlüklerine başvurabileceklerini ve ödeme yapabileceklerini hatırlattı. 31 Temmuz. Kanun kapsamında sadece birinci taksitin ertelendiğinin altını çizen Hüseyin Erol, hem birinci hem de ikinci taksitin Temmuz ayı sonuna kadar ödenmesi gerektiğine dikkat çekti.

BURSA’DA TİCARET DURMADI

Ziyarette kendilerine eşlik eden oda başkanlarının sorularını yanıtlayan Hüseyin Erol, Bursa’nın güçlü bir şehir olduğunu, yerleşik bir sistem içinde göreve geldiği 2,5 yılda çok yol kat ettiklerini söyledi. Erol, “Bursa Türkiye’nin dördüncü büyük şehri olarak görülse de ikinci büyük şehri olduğu alanlar da var. İhracat ve ticaretteki büyüklüğü yadsınamaz. Bu güçle Bursa’da ticaret ne pandemi sürecinde ne de sonrasında durmadı. Hayat canlıydı. Büyük ölçekli işletmeler yoluna devam ederken sayısal olarak bir gerileme hissedilmedi” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Birliği (BESOB) Başkanı Fahrettin Bilgit de dijitalleşme adına yürütülen projeler hakkında bilgi verdi. Küçük işletmeleri teknoloji ile tanıştırmaya odaklandıklarını belirten Bilgit, “Üyelerimize hizmet veren BESOB Dijital Dönüşüm Ofisi ile bu hedefimizde çok yol kat ettik. Öte yandan Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan Daima Eğitim Merkezi ile de gençlerimiz için çalışıyoruz. E-ticaret ve e-ihracat konusunda işletmelerde neler yapıldığına dair pilot çalışmalar yapıyoruz. Bir yandan esnafımızın gelişimini sağlarken diğer yandan da gençlerimize ticaret yapmayı öğretiyoruz. Almanya meslek okulları ile gelişmiştir. Bugün sanatıyla diplomaya ihtiyaç duymadan 35-40 bin TL maaş alabilecek konuma geldi. Biz gençlerimizin böyle olmasını istiyoruz. Alman model meslek okulları ile gelişmeyi hedefliyoruz” dedi. Bilgit, gençlerin AB merkezli projeler hakkında bilgilendirildiğini de belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu