Haber

Büyükçekmece’de Tekneden Atlayan Çift Denizde Kayboldu

BÜYÜKÇEKMECE’de tekneden atlayarak yüzmeye başlayan çift, dalgaların etkisiyle bir süre sonra denizde kayboldu. Kızlarının teknede ihbarı üzerine başlatılan arama kurtarma çalışmalarında baba Mustafa Altunok bulunarak kurtarılırken, anne ve Melek Altunok’u arama çalışmaları sürüyor.

Olay, saat 17.00 sıralarında Sinanoba Mahallesi Baba Burnu Sahili’nde meydana geldi. Tezlere göre Mustafa Altunok ve Melek Altunok, kızlarıyla birlikte tekneyle kıyıdan denize açıldı. Bir süre sonra Mustafa Altunok ve Melek Altunok demirlemeden tekneden atlayarak yüzmeye başladı. Tekne akıntıyla hareket ederken anne ve baba yüzerek tekneye ulaşmaya çalıştı. Bu sırada teknede bulunan kızlar, kıyı güvenliğini arayarak yardım istedi. Yorgun düşen çift sırtüstü yatarak ekipleri bekledi. Kurtarma botlarıyla olay yerine gelen sahil güvenlik ekipleri, sırtında duran baba Mustafa Altunok’u bularak kurtardı. Sağlık ekiplerine teslim edilen Mustafa Altunok’un durumunun uygun olduğu öğrenildi. Akıntıda kaybolan anne Melek Altunok için arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

“DENİZE GİREN KADIN KAYBOLDU”

Olay anında sörf yapan Ziyver Yüksel, “Sörf ile dışarı çıktım, rüzgar nedeniyle geri dönmekte zorlandım. Geçen teknelerden yardım istedim. Gelen teknelerden biri, bir kadının kaybolduğunu ve onu aradıklarını söyledi. Ben kendileriyle konuşurken birini kurtardılar. Sahil Güvenlik’e de haber verdiler. “Aldığımız son bilgilere göre bir aile olduğunu düşünüyorum. Denize giren bir kadının kaybolduğunu öğrendik” dedi. Ziyver Yüksel, “3-4 yıl önce pedallı botlarla iki kişi kayboldu. Mudanya’da bulundu. Bu açıdan buradan açılması risklidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu