Haber

Diyanet-Sen İsrail’in Gazze saldırılarını protesto etti

Diyanet-Sen, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını Ankara’da protesto etti.

ABD Büyükelçiliği önünde toplanan sendika üyeleri, pankartlar açtı, ABD ve İsrail aleyhine sloganlar attı.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, konuşmasında, “Gazze’deki soykırıma ‘dur’ demek ve Filistin halkına destek vermek için toplandılar” dedi.

Yıldız, ABD ve Batılı ülkelerin Gazze’deki katliamı kutladığını, bu nedenle milyonlarca Müslümanın hayatını kaybetmesinden kendilerinin sorumlu olduğunu ifade etti.

“Gazze’de bir soykırım işlendiğini ve bu durumun diğer soykırımların habercisi olduğunu” belirten Yıldız, “Bu nedenle Kudüs’ün kaderi İstanbul’un kaderidir diyoruz. Gazze’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir.” söz konusu.

İsrail baskınlarında 9 bin masum Filistinlinin öldüğünü kaydeden Yıldız, şunları kaydetti:

“İstisnalar dışında İslam dünyası sessiz. Sadra, şifa veren bir ses yok. Güney Amerika’da İsrail’le ilişkilerini kesen ülkeler var ama İslam dünyasında ses yok. Onun için bugün de buradayız. Soykırım karşısında sessiz kalan ve Gazze halkını İsrail’in insafına bırakan İslam hakkında.” “Aynı zamanda İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği’nin ölümünü ilan etmek için de buradayız.”

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in “4 bin çocuğun katili” olduğunu ve bu nedenle onu Türkiye’de istemediklerini belirten Yıldız, “Zulme karşı mazlumların yanında mücadele etmeye devam edeceğiz. Devam edeceğiz. gerçekleri haykırmak, mazlumların sesi olmak, vicdanın sesi olmak.” söz konusu.

Konuşmanın ardından sendika üyeleri, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Arap Birliği ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nı temsil etmek üzere hazırlanan tabutları büyükelçilik önüne bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu