Haber

Dokuz Eylül bu kez Kırgızistan ile el sıkıştı

İZMİR (İGFA) –Türkiye’nin saygın yükseköğretim kurumlarından Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), uluslararasılaşma misyonu çerçevesinde iş birliği yaptığı dünya üniversitelerine bir yenisini daha ekledi.

DEÜ bu kez Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi ile akademik işbirliği protokolü imzaladı.

DEÜ Rektörlük Binasında düzenlenen protokol imza törenine DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Kırgızistan Uluslararası Üniversitesi Rektörü Asylbek Aidaraliev, Rektör Yardımcısı Baatyrbek Akylbekov, DEÜ Üst Yönetimi ve DEÜ Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr.

Törende bir konuşma yapan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, yakın ilgi geliştirdikleri Türk Dünyasından farklı yükseköğretim kurumlarıyla işbirliğine büyük önem verdiklerini belirtti.

Rektör Hotar, imzalanan protokolün hem DEÜ akademisyenleri hem de öğrencileri için değerli kazanımlar sağlayacağını belirterek, “Başarılı performansıyla ‘Araştırma üniversitesi’ sertifikasına layık görülen Dokuz Eylül Üniversitesi olarak öğretim ve araştırmalarımızı desteklemeye özen gösteriyoruz. küresel işbirlikleri ile faaliyetler. Özellikle Türk Dünyası ile kültürel bağlarımızı akademik ve bilimsel çalışmalarla zenginleştirmek ve ortak faaliyetlerin yürütüldüğü platformlar oluşturmak istiyoruz. Protokolün hayırlı olmasını diler, konuklarımıza ve üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür eder; Emsal teşkil eden iş birliği adımlarını farklı kulvarlarda gerçekleştirmeyi hedeflediğimizi belirtmek isteriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu