Haber

Eşrefpaşa Hastanesi Buca Polikliniğinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, sağlık alanında önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Buca Sosyal Ömür Kampüsü’ndeki poliklinikte engelli bireylerin ve gazilerin kullanımına uygun fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinin açılışını yapan Önder Tunç Soyer, “Nerede yardıma muhtaç bir hemşehrimiz varsa oradaydık. Hiçbir İzmirliyi belediyemizin sağlık hizmetlerinden mahrum bırakmadık. “Bugün bu gururu bir adım daha ileriye taşıyan çok değerli bir uygulamayı İzmir’e kazandırıyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Buca Sosyal Hayat Kampüsü Bölge Polikliniği bünyesinde yer alan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi hizmete açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliği yaptığı açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Yavuz Uçar, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve vatandaşlar katıldı. En büyük arzusunun törene katılıp Önder Tunç Soyer’i dinlemek olduğunu söyleyen Buca Sosyal Yaşam Kampüsü içindeki huzurevi sakinlerinden 69 yaşındaki Ayfer Demir de açılışa hasta yatağıyla katıldı. “Beni ameliyat ettin, bana yardım eli uzattın. “Büyük bir değer kazandınız” sözleriyle Önder Soyer’e şükranlarını dile getiren Demir, huzurevinde aldığı hizmetten duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Nerede yardıma ihtiyacı olan bir hemşehrimiz varsa biz oradaydık.

Fizik Tedavi, Rehabilitasyon ve Hidroterapi Ünitesinin sağlık hizmetlerinde dönüşümün son halkası olduğuna dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Binlerce yıllık bir sağlık kenti olan İzmir’de bu muhteşem mirası korumanın mutluluğunu yaşıyoruz. modern tıbbın temellerinin atıldığı yer. Sağlık hizmetlerine erişimin eşit olmadığı bir toplumda ne adaletten, ne demokrasiden, ne de özgürlükten söz edebiliriz. Sağlık hakkı, insan onuruna yakışır bir yaşamın en temel ilkesidir. Bu prensiple 5 yılda İzmir’in 30 ilçesinde sağlık hizmetlerine eşit erişim için büyük bir seferberlik başlattık. Nerede yardıma muhtaç bir hemşehrimiz varsa biz oradaydık. Hiçbir İzmirliyi belediyemizin sağlık hizmetlerinden mahrum bırakmadık. Bugün bu gurur tablosunu bir adım daha ileriye taşıyan, çok pahalı bir uygulamayı daha İzmir’e kazandırıyoruz. Fizik Tedavi Ünitemizde uzman hekimlerimiz ve özel eğitimli, deneyimli fizyoterapistlerimiz tam donanımlı sağlık hizmeti verecektir. Burada tamamen ücretsiz bir hizmet sunacağız ve dileyen vatandaşlarımıza da ücretsiz ulaşım hizmeti sunacağız. Böyle değerli bir sağlık hizmetini Eşrefpaşa Hastanemiz bünyesinde İzmir’e kazandırmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çok gurur duyuyoruz. Size yöneltilen her türlü haksızlığa karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. En zor anlarımızda yanımızda olan siz değerli sağlık çalışanlarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmadık. “Vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Sualtı tedavileri de sağlanacak

Eşrefpaşa Hastanesi Buca Bölge Polikliniği’nde hayata geçirilen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Hidroterapi Ünitesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında hidroterapi yani su içi tedavi ve rehabilitasyonu da kapsayan tam donanımlı bir sağlık merkezi olarak faaliyet gösterecek. rehabilitasyon. Merkezde engelli bireylere ve gazilere de hizmet verilecek. Toplam 2.500 metrekare alanda 3 katlı binada hizmet veren Eşrefpaşa Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli, yaşlı ve sporculara su altı bakımlarının yapılacağı iki adet hidroterapi havuzu, muayene odaları, antrenman salonu bulunuyor. rehabilitasyon salonu ve masaj üniteleri bulunmaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu