Ekonomi

Fossil Group geçici CEO ve yeni yönetim kurulu başkanı atadı

RICHARDSON, Teksas – Küresel bir yaşam tarzı aksesuarları şirketi olan Fossil Group, Inc. (NASDAQ:FOSL), Kosta N. Kartsotis’in İcra Kurulu Başkanlığı’ndan ve Yönetim Kurulu üyeliğinden derhal geçerli olmak üzere ayrılmasıyla birlikte yönetici liderliğinde önemli bir değişikliğe gitti. Daha önce İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Operasyon Direktörü olan Jeffrey N. Boyer, Geçici CEO ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı.

Sorunsuz bir geçişi kolaylaştırmak için Kartsotis Eylül 2024’e kadar geçici bir rolde kalacak ve Eylül 2025’e kadar şirkete danışmanlık hizmeti verecektir. Yönetim Kurulu, hem iç hem de dış adayları değerlendirerek kalıcı bir CEO arayışına başlamıştır.

Bağımsız Baş Direktör ve Ücretlendirme ve Yetenek Yönetimi Komitesi Başkanı olarak görev yapan Kevin Mansell, Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. Mansell bu göreve, Mayıs 2018’e kadar Kohl’s Corporation’da Yönetim Kurulu Başkanı, CEO ve Başkan olarak görev yaptığı dönem de dahil olmak üzere kırk yılı aşkın perakende deneyimini getirmiştir.

Mansell, Kartsotis’in liderliği için minnettarlığını ve Boyer’in bu geçiş sürecinde Fossil’e rehberlik etme becerisine olan güvenini ifade etti. Şirket şu anda stratejik bir inceleme yürütüyor ve Dönüştür ve Büyüt Planını ilerletiyor.

30 yılı aşkın perakende deneyimine sahip olan Boyer, 2017 yılından bu yana Fossil’in yönetici liderliğinin bir parçası ve Nisan 2021’den bu yana COO olarak görev yapıyor. Aynı zamanda CFO ve Sayman olarak da görev yapan Boyer, yönetim ekibine katılmadan önce 10 yıl boyunca Yönetim Kurulu’nda yer aldı. Boyer, Sally Beauty Holdings, Inc. (NYSE:SBH) şirketinin yönetim kurulu üyesidir.

Fossil Group’un portföyü, saatten güneş gözlüğüne kadar çeşitli ürünlerle hem sahip olunan hem de lisanslı markaları içermektedir. Şirket, Fossil, Michele, Relic, Skagen, Zodiac ve Armani Exchange, Diesel, DKNY, Emporio Armani, kate spade new york, Michael Kors ve Tory Burch gibi lisanslı markaları içeren marka yelpazesinde tasarım ve yeniliğe odaklanmaya devam ediyor.

Bu makaledeki bilgiler bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu