Haber

Gürsel Tekin’den adaylık sinyali: Kılıçdaroğlu çekilirse aday olurum

Türkiye seçim sürecini geride bıraktı…

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tur resmi olmayan sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden seçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 17. zaferinin ardından dünya liderlerinden tebrik açıklamaları gelirken, Millet İttifakı’nda seçim süreci masaya yatırıldı.

Partililer değişiklik istiyor

CHP’de seçimler nedeniyle ertelenen ‘toplantı’ davetleri yüksek sesle konuşulmaya başlarken, partililerden ‘değişim’ vurgusu fitili ateşledi.

CHP’li bazı isimlerin Kemal Kılıçdaroğlu’na istifa ya da değişiklik çağrısı yapması üzerine gözler bir kez daha CHP’ye çevrildi.

Kongre sürecini değerlendirdi

CHP eski Genel Sekreteri Gürsel Tekin, katıldığı radyo programında Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa çağrılarını ve CHP’nin kongre sürecini değerlendirdi.

Radyo Sputnik’ten Aysel Alp’e konuşan Tekin, kongre takviminin yaklaştığına işaret ederek, yenilenmiş ve dinamik bir ekibe ihtiyaç olduğunu söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin

“Kılıçdaroğlu çekilirse düşünürüz”

Gürsel Tekin, cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin soruyu şöyle yanıtladı:

Günü gelince düşünürüz. Genel liderimin geri çekilip çekilmediğini değerlendireceğiz. Çünkü ben genel liderle yol yürümüş bir arkadaşım. Her şeye rağmen insan satmak doğamızda yok.

Adaylığı imzaladı

tekin, “Kılıçdaroğlu aday olmazsa aday olursun diyorsun değil mi?”soru “Tabii ki umuyorum”o cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu