Haber

İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun bazı kesimleri için kuvvetli yağış uyarısı

İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz’de, Doğu Anadolu’nun güney ve batı ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğu bölümlerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya nazaran, yarın öğlenden sonra Kayseri, Niğde, Yozgat ve Sivas, akşam saatlerinden sonra Tokat, Amasya ve Samsun etraflarında kuvvetli, gece saatlerinden itibaren ise Ordu etraflarında mahallî olarak çok kuvvetli sağanak bekleniyor. Yağışların 1500 metre üzeri yüksek kesitlerde karla karışık yağmur ve kar halinde tesirli olacağı iddia ediliyor.

Bugün akşam saatlerinden itibaren ise Adıyaman, Malatya, Elazığ etrafları ile vakitle Tunceli, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bitlis ve Van’ın güneyinde yerel olarak kuvvetli, Bingöl, Elazığ’ın güneyi, Diyarbakır ve Batman’ın kuzeyi, Mardin, Şırnak ve Hakkari’de çok kuvvetli sağanak bekleniyor. Yağışların 1700 metre üzeri yüksek kesitlerde karla karışık yağmur ve kar biçiminde tesirli olacağı bedellendiriliyor.

Batı Karadeniz’de devam eden yağışların da yarın ilk saatlerden itibaren Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu’nun kuzeyi ile Bolu’nun kuzeyinde lokal olarak kuvvetli ve çok kuvvetli olacağı öngörülüyor. Yağışların 1200 metre üzeri yüksek bölümlerde karla karışık yağmur ve kar formunda olması bekleniyor.

Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu