Haber

İkinci gün Kınık ikinci kurtarma ekibini deprem bölgesine gönderdi.

Kınık tüm kaynaklarını seferber etti

Kahramanmaraş ve çevre illerde meydana gelen depremlerin ardından dün günün ilk saatlerinde deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Kınık’tan yola çıkan 30 kişilik Polyak Eynez mayın kurtarma grubu koordinasyonunda İzmir Valiliği, Kınık Kaymakamlığı ve Kınık Belediyesi ekipleri bölgedeki kurtarma çalışmalarına katıldı.

Bugün ilçede gerçekleştirilen yardım, birlik ve beraberlik kampanyası ile Polyak Eynez AŞ. bölgeye 40 kişilik bir arama kurtarma grubu daha gönderdi.

İzmir Valiliği, Kınık Kaymakamlığı ve Kınık Belediyesi iş birliğiyle hazırlanan program çerçevesinde 40 kişilik Polyak Mayın Kurtarma Ekibi, deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına profesyonel olarak katılacak; Tam donanımlı askeri uçaklarla bölgeye gönderilecek.

Arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla yola çıkan Polyak Maden Kurtarma Ekibi, jeneratör, kompresör, projektörler, tahkimat malzemeleri, kaldırma ekipmanları, hidrolik krikolar, manuel vinçler, kırıcılar, demir kesiciler, mobil güç limitleri, yakıt ve basınçlı hava ekipmanı. çalışmaya katılacak.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, ülke olarak yaşadığımız felaketin üstesinden gelmek ve yaralarımızı sarmak için el ele tüm imkanları kullanmamız gerektiğini vurgulayarak, “Emeği geçen, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Zor günlerde milletimiz ve devletimiz. Polyak Eynez A.Ş. Depremin ilk anından itibaren milletimizin yanındalar, kendilerine minnettarız, Allah sayılarını artırsın. Hem arama kurtarma hem de acil ihtiyaçlar anlamında çok katkıları oldu. Bununla yetinmeyip deprem bölgesindeki barınma ihtiyacını karşılamak için konteyner kent projesine başladık. Umarım en kısa zamanda hayata geçirebiliriz.”

Ayrıca depremzedelere yardım kampanya ve çalışmalarının devam edeceğini belirten Lider Doğruer, “Deprem bölgesinde enkaz altında tek bir kardeş kalmayana kadar evlerimizde rahat nefes alamayacağız, çalışacağız. gece gündüz demeden tüm imkanlarımızı depremzedelerimiz için seferber ederek… Her Kınıklının kalbi deprem bölgesinde atar.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

akoren-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu