Haber

İngiltere İçişleri Bakanı’ndan skandal açıklama!

Braverman, İsrail-Filistin çatışmasının İngiltere’deki toplumlar üzerindeki etkisini ele almak üzere İngiltere Başbakanı Rishi Sunak başkanlığında gerçekleştirilen Acil Durum Kabine Toplantısı’nın (COBRA) ardından açıklamalarda bulundu.

Söz konusu çatışmanın ardından Londra’da on binlerce kişinin katılımıyla yürüyüşler düzenlendiğini dile getiren Braverman, şöyle konuştu: “Bana göre bu yürüyüşleri tanımlamanın tek yolu var, onlar nefret yürüyüşleridir.”yorumunu yaptı.

Braverman, İngiliz hükümetinin gösterilerle ilgili yasaları gözden geçirdiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Protestoları önlemek için geçen yıl yaptığımız gibi yasaları değiştirmemiz gerekirse harekete geçmekte tereddüt etmeyeceğim.”Bu kelimeyi kullandı.

İngiltere İçişleri Bakanı 11 Ekim’de yaptığı açıklamada, ülkede bazı durumlarda “Filistin bayrağını sallamanın yasal olmayabileceğini” belirtmişti. Braverman’ın açıklamasına rağmen göstericiler her hafta on binlerce Filistin bayrağıyla yürüyüşlere katılıyor.

– İsrail’in Gazze saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e kapsamlı bir saldırı başlattı.

İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne yoğun hava saldırıları başlattı.

İsrailli yetkililer, Gazze’den yapılan saldırılarda 312’si asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in baskınlarında 3 bin 457’si çocuk, 2 bin 136’sı kadın olmak üzere 8 bin 306 Filistinlinin öldürüldüğünü, 21 bin 48 kişinin de yaralandığını bildirdi.

İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 122 Filistinli öldü, yaklaşık 2 bin Filistinli de yaralandı.

İsrail bombardımanında Gazze’de 35, Lübnan’da ise 1 gazeteci hayatını kaybetti.

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yoğun saldırıları nedeniyle bölgedeki sabit hat, cep telefonu ve internet iletişim hizmetleri durma noktasına geldi.

İsrail ordusu, 26 Ekim’den itibaren sınırlı kara operasyonlarını genişletmeye başladı ve hava saldırılarının dozunu daha da artırdı.

Binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze’nin en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesi de İsrail ordusunun hedefi oldu.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda şu ana kadar 48 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu