Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı Türkiye’de protesto yürüyüşleri düzenlendi

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla Konya, Karaman, Afyonkarahisar ve Aksaray’da yürüyüş düzenlendi.

AK Parti Konya Gençlik Kolları, kent merkezindeki Zafer Meydanı’nda toplanarak, ellerinde tuttukları pankartlarla Gedavet Parkı’nda yürüdü.

Türk ve Filistin bayrakları taşıyan kalabalık, “Müslüman, uyuma, Mescid-i Aksa’yı koru”, “Kudüs bizim şerefimizdir”, “Kahrolsun İsrail, Filistin’e özgürlük” sloganlarıyla İsrail’in saldırılarını protesto etti.

Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Said Kıyak, 81 ilde protestoların yapıldığını söyledi.

karaman

AK Parti Karaman Gençlik Kolları üyelerinin katıldığı yürüyüş, Yunus Emre Caddesi üzerindeki AK Parti İl Merkezi önünde başladı.

“Filistin’in başkenti Kudüs’tür”, “Ey dünya, daha kaç çocuk ölmeli?”, “Her yer Filistin, her yer Gazze” pankartları taşıyan grup, tekbirler ve sloganlar atarak Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na geldi. İsrail aleyhine sloganlar atılıyor.

AK Parti Karaman Gençlik Kolları İl Başkanı Ahmet Yavuz, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana çok sayıda sivil kaybının yaşandığı Gazze’de yeni bir çatışma ortamı yarattığını ve bunun küresel vicdanı derinden yaraladığını söyledi.

Afyonkarahisar

AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları İmaret Camii bahçesinde toplanarak ellerinde pankart ve pankartlarla Anıtpark’a yürüdü.

Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, günlerdir Gazze’den yükselen acı çığlıklara, akan masum kanlara, dökülen gözyaşlarına seyirci kalmadıklarını, mazlum bölgeler için toplandıklarını söyledi.

Aksaray

AK Parti Aksaray Gençlik Kolları üyeleri, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda toplanarak ellerinde pankart ve pankartlarla Ulu Cami’ye yürüdü.

Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Öztürk yaptığı açıklamada İsrail’in Gazze’ye yönelik eylemlerini kınadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu