Haber

İzmir Çiğli’de spor kurslarına devam

İZMİR (İGFA) –Başkan Utku Gümrükçü öncülüğünde kentte yarışmacı ve geliştirici bir spor kültürü oluşturmak ismine çalışmalarını sürdüren Çiğli Belediyesi, halihazırda 22 branşta 4 bin 7 kursiyere spor yapma imkanı sağlıyor.

Alanında uzman eğitmenler eşliğinde verilen kurslarda atletizm, basketbol, badminton, bilardo, bisiklet eğitimi, çocuk zumba, futbol, fitness, hareket eğitimi ve jimnastik, masa tenisi, taekwondo, pilates, P.T taekwondo, kickboks, reformer, satranç, tenis, yüzme, voleybol, zumba, engelliler için hareket eğitimi ve amatör balıkçılık branşlarında farklı yaş kümelerinden 4 bin 7 kursiyere temel eğitim veriliyor.

Çiğli Belediyesi’ne ilişkin Harmandalı, Esentepe, Sasalı, Küçük Çiğli, Güzeltepe ve İzkent Mahallelerindeki halı saha tesisleri, sportif faaliyetlerde kullanılmak üzere ilçede faaliyet gösteren 12 amatör spor kulübüne tahsis ediliyor.

Oluşturmak istedikleri sistemle ilgili açıklamalarda bulunan Lider Gümrükçü, “Çiğli olarak çok değerli bir genç potansiyeline sahibiz. Bu potansiyelimizi makus alışkanlıklardan uzak tutmak ve sportif üretime yanlışsız dahil edebileceğimiz bir sistem kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sporun sadece futbol ve basketboldan ibaret olmadığı şuuruyla öncelikle atletlerimizin yeteneklerini tespit ediyoruz. Yetenekleri doğrultusunda eğitim veriyor ve sportif hayatlarını okullarıyla birlikte yürütmelerinin ehemmiyetini anlatıyoruz. Kurslarımıza artan ilgi ve elde ettiğimiz muvaffakiyetler gerçek yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Ceddimizin ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ unsurunu benimsemiş atletler yetiştirmeye devam edeceğiz” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu