Teknoloji

Karsan, Romanya’da 240 araca ulaşacak

Toplu taşıma aracı üreticisi Karsan, amaçlı pazarlarda büyüme hedefi kapsamında Romanya’nın Chitila kentinde düzenlenen 23 adet elektrikli araç ihalesini kazandı.

Karsan, ihale kapsamında 10 adet e-ATAK (8 metre) ve 13 adet e-ATA (12 metre) üreterek Chitila bölgesi halkının kullanımına sunacak.

Araçları bu yıl sonunda teslim etmeyi hedeflediklerini söyleyen Karsan CEO’su Okan Baş, şunları söyledi: “İhale kapsamında elektrikli otobüslerimizle birlikte Chitila’da toplam 28 adet hızlı ve yavaş şarj istasyonu kuracağız. Böylece Chitila şehrinin toplu ulaşım sisteminin elektrikli dönüşümünü sağlayacağız.”söz konusu.

Bu ihale ile ilk kez e-ATA’nın 12 metre boyutu için sözleşme imzaladıklarını anlatan Okan Baş, Romanya’nın Karsan’ın ana pazarlarından biri olduğunu vurguladı.

Okan Baş, “Bugün itibarıyla Romanya’da 175 adet elektrikli Karsan marka araç hizmette. Son aldığımız Chitila ihalesi ve teslim edeceğimiz mevcut siparişlerle birlikte yıl sonuna kadar ülkedeki araç parkımız 240’a ulaşacak. İhale kapsamında şarj istasyonları kuruyoruz. Bu sayede Chitila şehrinin toplu ulaşım sisteminin elektrik dönüşümünü de yapmış olacağız.söz konusu.

haber-aksehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu