Haber

Kocaeli’nin mobil afet tırları Düzce’de

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, mümkün afet durumları için hazırladığı taşınabilir tırlarıyla vatandaşa hizmet veriyor. Bu kapsamda dün gece Düzce İli Gölyaka ilçe merkezli sarsıntının akabinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, taşınabilir yardım TIR’larını Düzce’ye gönderdi.

Bölgede yaşanan artçı zelzeleler nedeniyle konutlarına giremeyen depremzedelere yardım için Büyükşehir Belediyesi, taşınabilir yardım TIR’larını Düzce’ye konuşlandırdı.

Sabah erken saatlerde yola çıkan Taşınabilir Yemek Tırı ve Taşınabilir Ekmek Tırı Düzce Merkeze ulaştı. Sabah saatlerinde kurulan tırlar depremzedeler için çorba ve ekmek üretimine başladı.

Düzce Belediye Başkanlığı önünde konuşlanan Taşınabilir Yardım Tırlarını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ziyaret etti.

Bakan Soylu, yardımlarından ötürü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

EKMEK ARACI

Büyükşehir Belediyesinin bünyesine kattığı “Mobil Afet Tırı” ekmek aracı ise 2 saate 4000 rol ekmek, bir günde 12 Bin olağan ekmek üretimi yapıyor. Aracın en kıymetli özelliği hareket halinde iken üretim yapıyor olması. 2 ton pak su tankı, 1 ton atık su tankı, dışarıya bağımsız olarak 5 gün çalışabilecek jeneratörün bulunduğu araçta ayrıyeten hamur karma makinesi, kes tart, nemlendirme ve pişirme üniteleri bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu