Yaşam

Konak parklarında 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Konak Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği ile ilçedeki parklar şenlik alanına dönüşecek. Ulu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan’ı Konaklı çocukları birbirinden eğlenceli etkinliklerle kutlayacak.

Konak Belediyesi, Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bu yıl da çocuklar için renkli ve eğlenceli etkinlikler hazırladı. Konak’ın parklarını şenlik alanına çevirecek olan 23 Nisan Çocuk Şenliği ile 23 Nisan, üç gün boyunca üç farklı parkta kutlanacak. İllüzyon gösterisi, taşınabilir sinema simülasyonu, atölye çalışmaları, küçük colorfest, küçük disko/dans, animatör, palyaço ve tahta ayak etkinlikleriyle çocukların eğlenceli vakit geçireceği festival, 17 Nisan’da Güzelyalı Fuat Göztepe Park Park, Kılıçreis İhsan Alyanak Park’ta gerçekleştirilecek. 18 Nisan ve 19 Nisan tarihlerinde Gültepe Şenel Aksu Parkı’nda yapılacaktır.

Bu tatil çocukları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunun Konak’ın parklarında yaşanacağı şenlikte çocuklar, kendileri için hazırlanan farklı etkinliklere katılacak. Müziğin bir an olsun kesintiye uğramadığı festival alanında çocuklar animatörler ve palyaçolar eşliğinde özgürce dans edecek, oyunlar oynayacak. Taşınabilir sinema simülasyon aracında animasyon izleyecek, küçük renk şöleni etkinliğinde rengarenk boyalarla oynayacak ve illüzyon şovunda sihirbazlık gösterilerinin gizemini çözmeye çalışacaklar. Çocuklar ise alanda kurulacak küçük atölyelerde hayal güçlerini ve el becerilerini kullanarak oyun hamurlarına şekil verecek, balonlardan hayvan figürleri yapmayı öğrenecekler.

Konak Belediyesi 23 Nisan Çocuk Şenliği programı:

 

17 Nisan 2023 Güzelyalı Fuat Göztepe Parkı

18 Nisan 2023 Kılıçreis İhsan Alyanak Parkı

19 Nisan 2023 Gültepe Şenel Aksu Parkı

Saat: 15.00 – 17.00

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

karkamis-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu