Haber

Musa Çitil’in gazeteci Ahmet Kanbal’a verdiği ceza bozuldu

Emekliliğe sevk edilen Jandarma Başkomutan Yardımcısı Musa Çitil’in şikayeti üzerine Mezopotamya Ajansı muhabiri Ahmet Kanbal hakkında “” teziyle açılan davada 1 yıl 3 ay hapis cezası bozuldu. terörle mücadelede yer alan kişileri hedef alıyor” dedi. Kanbal’ın avukatı Erdal Kuzu, Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararını İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı. Yargıtay, yerel mahkemenin kararı “yanlış temellendirdiğini” belirterek beraat kararı verdi.

‘YANLIŞ KARAR VERİLDİ’

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre,Kararda, yerel mahkemenin hatalı karar verdiğine dikkat çekilerek, “Mevcut durumdaki cinsel saldırı eyleminin sanık Musa Orhan isimli jandarma mensubu tarafından paylaşıldığı ileri sürüldü. soruşturma veya kovuşturma makamları tarafından gereği gibi ele alınmadığı ve güvenlik güçleri tarafından işlenen bu tür suçların bilinçli olarak ele alınmadığı, katılımcının (Musa Çitil) adının örnek olarak verildiği ve buradaki amacın belirtildiği belirtildi. katılımcıyı terör örgütü olarak göstermek veya katılımcıyı aşağılamak değildir.

‘YETKİ ALANINA GEREK YOK’

Mahkeme, Kanbal’ın geçmiş olayları emsal olarak eleştirdiğine işaret ederek, bu nedenle eylemin “görev alanları terörle mücadele olan terör örgütlerine yönelik hedef gösterme, isimlerini açıklama veya bir kişiye hakaret etme suçları” teşkil etmeyeceğini vurguladı. Devlet memuru”. Mahkeme, yerel mahkemenin kararını düzeltmek için yeniden yargılamaya ve yeni delil aramaya gerek olmadığını kaydetmiştir. Mahkeme kararında, “Sanıklara isnat edilen kabahat yönünden, kastı doğrultusunda, her türlü şüpheden arınmış, kesin ve kesin olarak mahkumiyetini gerektiren kesin ve inandırıcı bir delil bulunmadığından” denildi. ve inandırıcı delil elde edilemediği için CMK’nın 223/2-c,e unsuruna göre beraatine” karar verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu