Haber

Nevşehir Gazi Stadı’nın İlk Işıkları Yandı

Nevşehir Gazi Stadı’nda bir mühlet evvel başlanılan taban yenileme ve aydınlatma çalışmaları tamamlandı. Yenilenen alanda Nevşehir Belediyespor birinci maçını hafta sonu oynarken aydınlatma çalışmaları ile birlikte stadın gece görünümü de büyük beğeni topladı.

TFF 3. Lig 1. Kümede gayret eden Nevşehir Belediyespor’un iç saha maçlarını oynadığı Gazi Stadı’nda geçtiğimiz aylarda başlayan yenileme çalışmaları sona erdi. 2021-2022 futbol dönemin sona ermesinin akabinde hummalı bir çalışma yürütülen stadın birinci olarak tabanı sil baştan yenilendi. Eski çimleri sökülen stadın yerinde birinci olarak drenaj sistemi kuruldu. Gerçekleştirilen drenaj çizgisi ile birlikte bundan bu türlü saha üzerinde su birikintilerinin oluşması engellenecek ve yağan yağmur ve eriyen kar suları süratli bir formda tahliye edilebilecek.

Drenaj sınırının gerisinde ise saha yerinde çim yenileme çalışması yapıldı. Büyük bir titizlikle gerçekleştirilen çim serme süreci ile birlikte yeri standartlara uygun hale getirilen Gazi Stadı’nda ayrıyeten çağdaş bir atletim pisti yapıldı.

Saha kenarında bulunan konut sahibi grup ve konuk grup yedek kulübelerinin de yenilendiği stadın dört bir tarafına aydınlatma için direkler dikildi. Aydınlatma direklerinin montajının akabinde ise Gazi Stadı’nın birinci ışıkları dün gece yandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu