Teknoloji

Nokia, Avrupa’da akıllı telefon üretimine başlayacak

Fin HMD Küresel altında faaliyet gösteren nokia piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı akıllı telefonlarla adından söz ettiriyor.

Son dönemde düşük fiyatlı modellere ağırlık veren şirket, 5G destekli cihazlar da üretiyor.

Nokia markalı akıllı telefonların lisans sahibi HMD Global, 5G cihaz üretimini Avrupa’ya getirmek için çalıştığını duyurdu.

ilginizi çekebilir Nokia’dan ucuz telefon: Nokia C02 tanıtıldı Haberin Detayları

Avrupa’da çok az üretim

Apple ve Samsung da dahil olmak üzere tüm büyük şirketler maliyetleri düşürmek için telefonlarını Asya’da ürettikleri için Avrupa’da büyük bir akıllı telefon üretimi yok.

Finlandiya merkezli HMD, bir basın açıklamasında, akıllı telefonların Avrupa’da üretilmesi ve test edilmesinin birinci aşaması olarak yazılım değişiklikleri ve kapsamlı testler konusunda bir dizi BT güvenlik ortağıyla birlikte çalıştığını söyledi.

Şirket, fabrikasını Avrupa’nın neresinde kurmayı planladığını henüz açıklamadı.

2016 yılında HMD, bir zamanlar dünyanın en büyük telefon üreticisi olan Nokia ile Nokia markalı akıllı telefonlar ve tabletler üretmek için 10 yıllık özel bir lisans sözleşmesi imzaladı.

Nokia o zamana kadar akıllı telefon savaşını kaybetmiş ve 2014 yılında tüm cep telefonu işini Microsoft’a satmıştı. Nokia şimdi telekomünikasyon ağ ekipmanı geliştirmeye odaklanıyor.

HMD, diğer düşük bütçeli Android telefon üreticileriyle rekabet edebilmek için yeni bir akıllı telefon serisi oluşturmak üzere Nokia’nın kalan telefon patentlerini ve Tayvan’ın Foxconn üretim tesislerini kullanıyor.

karamursel-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu