Haber

Özgür Özel: Elimizi serbest bırakın, belediye meclisinde çoğunluk verin

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın asla mazeret üretmediğini belirterek, “Asla ‘Ben yapamam, yapamam’ demiyor ama Ankara halkına şunu söylüyor: ‘Biz yapsaydık’ Bu kadar engellemeyle bu işlere elimizi kolumuzu çözelim, Ankara Büyükşehir Belediyesi “TBMM’de bize çoğunluğu verin” dedi. “Sizden istediğimiz budur Ankaralılar.”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Atatürk Spor ve Sergi Sarayı’nda düzenlediği ‘5 Yıllık Projeler Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yaptıkları ve yapacakları projeleri anlatmak için geldiklerini belirterek, “Bugün buraya Ankara halkına hesap vermeye geldik. Hepsine şükranlarımı sunuyorum. Beni ağırladınız, onurlandırdınız. 5 yıldır hiçbir fotoğrafımı meydanlarda görmediniz. Yılda bir veya iki kez televizyona çıkıyorum.” İlk defa sadece projelerimizi anlatmak için çıktık. Biz tasarruf yapmak istediğimiz ve halkın parası olduğu için toplu açılışlar dışında açılış yapmadık. Bu şehrin kodlarında olan sevgiyi, kardeşliği geri getirdik. Kimseyi farklı düşündüğü için dışlamadık. Oy vermeyenlere tek bir kötü söz söylemedik. Kimseyi kutuplaştırmadık. “Kimseyle polemik yapmadık. Biz işimize odaklandık, sadece Ankara için çalıştık. Buradan 6 milyon hemşerilerime sesleniyorum; az konuştuk, çok çalıştık. Onun için az konuş çok diyoruz. çalışın” dedi.

‘MANSUR YAVAŞ’LA GURUR DUYUYORUZ’

Mansur Yavaş’ın projeler ve gelecek döneme ilişkin konuşmalarının ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel açıklamalarda bulundu. Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bir dönem daha şehri yönetmesi gerektiğini kaydederek, “Bu bizi 5 yıldır gururlandıran, gururlandıran bir durum. Ankara için var gücümüzle çalışırken, parsel parsel” dedi. Görev yapan, Ankara sokaklarına alnının terini döken, pandemide ‘ben buradayım’ diyen ve onları yalnız bırakmayan, yoksullara maddi yardımda bulunan, onları güvence altına alan Mansur Yavaş’la ne kadar gurur duysak azdır. ekinlerinde et vardı, kazanı kaynatıp evlerini ısıtıyordu. Onu tebrik ediyorum. Çocuklarını Ankara’ya gönderen, 80 ilden buraya gönderen anne babaların hayır duasını alan, Ankara’daki fakir, yetim, dullar, yaşlılar, garipler ve dezavantajlı gruplarla ilgilenen namuslu, dürüst, çalışkan bir insandır. Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini veren, onurlu, dürüst, çalışkan ve şehri için çalışan bir insandır. “Yaşayan bir belediye başkanının nasıl olunacağını tüm Türkiye’ye gösteren Mansur Yavaş’la gurur duyuyoruz” dedi.

‘5 YIL DAHA ANKARA HALKININ HİZMETİNE HİZMET VERECEK’

Ankara hikayesine ve hayaline inanan ve destekleyen hem CHP’li hem de farklı siyasi görüşlerden tüm Ankaralılara seslenen Özel, “Belediye meclisinde kendisiyle birlikte çalışan tüm siyasi partilerin belediye başkanlarına ve belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Belediye meclis üyeleri ona istediği desteği verdi. Ama bunun çok daha fazlası olduğunu gördük.” İmzalanmamış imzalarla, yapabilecekken kalkmayan ellerle elini kolunu bağlamaya çalışıyorlar. Asla mazeret üretmez. Hiçbir zaman ‘Ben yapamam, yapamam’ demiyor ama Ankara halkına şunu söylüyor: ‘Madem bu kadar engellemeyle bu işleri yaptık, elimizi kolumuzu çözün, bize Ankara Büyükşehir’de söyleyin. Belediye Meclisi. “Bize çoğunluğu verin” diyor. Siz Ankara halkından şunu istiyoruz. Evet Mansur Önder anketlerde çok iyi durumda. Evet anketler Mansur Önder’in 5 yıl daha Ankara halkının desteğiyle görev yapacağını gösteriyor. O 5 yıl çok daha başarılı, istediğinden çok daha fazlası. “Hizmetin yapılabilmesi için bir lidere ihtiyaç var, çok şükür o burada. Bir gruba ihtiyaç var, çok şükür o da burada” dedi.

‘Çok daha güzel hizmetler karşınıza çıkacak’

Özel, büyükşehir belediyesinde büyük çoğunluğa ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak, “Yol ve anahtar, Ankara’nın tüm ilçelerinde oy verecek olanlardır. AK Parti’li de olabilirsiniz, MHP’li de olabilirsiniz. Ama bu dürüst insana destek olursanız çok zor” dedi. -çalışan kişi ve çalışkan grup, çok daha iyi hizmetler alacaksınız.” O senin olacak. 31 Mart’ta Mansur belediye başkanına, CHP’nin genel başkan adaylarına ve belediye meclis listelerine her türlü siyasi görüşten Ankaralılardan destek bekliyoruz. Biz bu desteği istiyoruz. Önder Mansur sadece Ankara’da çalışmadı. Gün geldi, o da Türkiye’de çok çalıştı. yakından ilgiliyim. Mansur liderini deprem bölgesindeki faaliyetlerinde izledim. Mansur lidere deprem bölgesinde yaptıklarından, gösterdikleri muhteşem çabalardan ve verdikleri büyük emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. 5 yıl boyunca koşarken bazen yanında koşan, bazen de bizim için koşabilmesi için arkasında duran kıymetli eşine teşekkür ederiz. Mansur, “Yavaş’ı, ekibini ve Mansur liderinin Ankara’daki çocuklarını tüm Ankaralılara emanet ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu