Haber

Sarıkamış beyaza büründü, ekipler yolu açma çalışmalarına devam ediyor

Sarıkamış beyaza büründü, grupların yolu açma çalışmaları sürüyor

KARS – Sarıkamış’ta sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı kısa sürede etrafı beyaza boyadı. Kar yağışı nedeniyle kapatılan köy yolları Özel İdare ekipleri tarafından kısa sürede açıldı.

Kars’ta sabah saatlerinde etkili olan şiddetli yağmur yerini yüksek kesimlerde kar yağışına bıraktı. Türkiye’nin en önemli kayak merkezinin bulunduğu Sarıkamış’ta vatandaşlar güne karla uyandı. Erken saatlerde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, vatandaşlar da işyerleri ve araçlarındaki karı temizledi. Sarıkamış’a karın yakıştığını belirten Hakan Polat, “Bugün 15 Şubat, eski hesap 1 Şubat, zirve ayını geride bırakıyoruz, çile diyoruz. Sarıkamış’a keyifli bir kar yağdı. Sarıkamış keyifli. karı, imkanlarıyla keyifli, kar “Sarıkamış’a hayat veriyor” dedi.

Kar yağışıyla birlikte Sarıkamış İlçe Özel İdaresi karla mücadele ekipleri de seferber oldu. Ekipler sabahın erken saatlerinde köy yollarında karla mücadele çalışmalarına başladı. Yoğun kar yağışı nedeniyle kapatılan 7 köy yolu kısa sürede açıldı. Öte yandan Meteoroloji 16. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinde hava çok bulutlu, Kars ve Ağrı’da aralıklı yağmur, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Iğdır ve çevresi sağanak yağışlı, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra yer yer pus ve sis olayının beklendiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu