Yaşam

Sıla Rüzgarı Aliağa Sanat Günleri’nde

Aliağa Belediyesi ve SOCAR Türkiye iş birliğinde hazırlanan ‘Aliağa Sanat Günleri’nde bu hafta Sıla rüzgarı esti. Avcı Ramazan Çocuk Oyun ve Dinlenme Alanı’nda sevenleriyle buluşan ünlü sanatçı, sahne performansının yanı sıra popüler müzik repertuarıyla müzikseverlere unutulmaz bir yaz akşamı yaşattı. Sanat günlerinde düzenlenen tiyatro şöleni kapsamında Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluşan Uğur Aslan, ‘Afara – Bir Arabesk Müzikal’ adlı gösterisiyle Aliağalıları bir kez daha etkiledi.

Aliağa Sanat Günleri’nin üçüncü haftasında Kent Park’ta Titanic ve Avcı Ramazan Çocuk Oyun ve Mesire Alanı’nda Avatar 2 sinemaseverlerle buluşurken, Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu’nda gösterilen ‘Kuğu Gölü Balesi’ küçük seyircisine keyifli dakikalar yaşattı.

FAHRİ ALİAĞALI UĞUR ASLAN YİNE HAYRANLARINI EĞLENDİRDİ
Yetişkin tiyatrolarında bu hafta başarılı oyuncu Uğur Aslan’ın bir döneme damga vuran arabesk müziği kendi hayat hikayesiyle harmanlayarak canlandırdığı ‘Afara – Bir Arabesk Müzikali’ sahne aldı. Geçen yıl Aliağa Sanat Günleri’nde sahne alan ve Onursal Aliağalı olduğunu açıklayan Uğur Aslan, oyunculuğu ve söylediği müziklerle Aliağalıları bir kez daha mest etti. Afara taraftarları saatler önce Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu’nu doldururken, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar muhteşem gösteriyi Aliağa halkıyla birlikte izledi. Kimi zaman hüzünlü kimi zaman hareketli bölümleriyle izleyenleri duygulandıran Uğur Aslan’a Aliağalılar eşlik etti. Lider Serkan Acar, gösteri sonunda ayakta alkışlanan Uğur Aslan’a sanat günlerine katılımından dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.

SİLA’DAN ALİAĞA’DA UNUTULMAZ KONSER
Aliağa Sanat Günleri’nin üçüncü haftası, Türk pop müziğinin güçlü seslerinden Sıla konseri ile sona erdi. Aliağa Yaz Konserleri kapsamında Avcı Ramazan Çocuk Oyun ve Dinlenme Alanı’nı dolduran binlerce hayranını büyük bir coşkuyla karşılayan sevilen sanatçı, ‘Look Up’ adlı müziğiyle konserine başladı. ‘Give Me Some Color’, ‘Get Up Sleepers’, ‘Burn With Me’, ‘Afitap’, ‘Like a Lion’, ‘Reverance’, ‘Alain Delon’ gibi şarkıların en güzellerini seslendiren Sıla, sesi ve sahne performansıyla müzikseverlerin gönlünde taht kurdu. Coşkusu ve gücüyle herkesi kendine hayran bırakan Sıla, sahnede geçirdiği iki saat boyunca Aliağalılara keyifli bir gece yaşattı. Ünlü sanatçı hareketli modülleri ile müzikseverleri heyecanlandırırken, duygu yüklü müziği ile dinleyicilerin yüreklerine dokundu. Sıla’nın müziğine her zaman ahenk içinde eşlik eden hayranlar, gecenin sonunda ünlü sanatçıyı uzun süre alkışladı.

BAŞKAN SERKAN ACAR’A TARİHİ HELVACI KİLİMİ VERİLDİ
Konserin bir bölümünde sahneye davet edilen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Sanat Günleri’ne değerli katılımından dolayı sevgili sanatçıya teşekkür ederek, Aliağa Hanım İşletmeleri Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin dokuduğu, Aliağa yöresine ait tarihi ‘Helvacı Halı’yı hediye etti. Ünlü sanatçıyı Aliağa’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını sözlerine ekleyen Önder Serkan Acar, “Sanata ve sanatçıya her zaman sahip çıkan Aliağalı sanatseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu