Yaşam

Sinema Oyuncusu Ahmet Uğurlu Hayatını Kaybetti!

Behzat Ç. Eşref saati, Yol Ayrımı gibi yapımlarda yer alan usta oyuncu Ahmet Uğurluğu hayatını kaybetti. Usta oyuncu, “Tabutta Rövaşata” filminde canlandırdığı “Mahsun” karakteriyle hafızalara kazınmıştı. Peki Ahmet uğurluğu kimdir? ve Neden Öldü?

Usta oyuncunun vefat haberini komedyen Cem Yılmaz sosyal medya hesabından “Çocukluk arkadaşlarım Taner kardeşimin ve Tuna abimin dayısı, Mustafa abimizin abisi değerli büyüğümüz Ahmet Uğurlu abimizin mekanı cennet olsun. Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim. Gençlik kahramanımızdı, mekanı cennet olsun.” sözleriyle duyurdu. 

Zafer Algöz, sosyal medya hesabından Ahmet Uğurlu için “Büyük sanatçı, değerli ağabeyimiz Ahmet Uğurlu’yu kaybettik. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin Çobanbey mahallemizin ilk aktörü. Hepimizin ilham kaynağı. Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağolsun. Çok büyük kayıp.” ifadelerine yer verdi.

Ahmet Uğurlu Kimdir?

Ahmet Uğurlu, 2 Ağustos 1952 yılında Konya’da doğdu. Türk tiyatro ve sinema oyuncusudur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Kendisi gibi tiyatro oyuncusu olan Mustafa Uğurlu’nun abisidir.

Sinema Oyuncusu Ahmet Uğurluğu Hayatını Kaybetti!

Devlet Tiyatrosu’nda 13 yıl boyunca çeşitli oyunlarda yer aldı ve “Mine” filmi ile sinema dünyasına adım attı. Derviş Zaim’in yönetmenliğini yaptığı “Tabutta Rövaşata” filminde canlandırdığı “Mahsun” karakteriyle birçok dalda ödül kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu