Teknoloji

Slave Zero X Hack and Slash Deneyimi Sunuyor

 
Eski tarz retro yapısıyla karşımıza çıkmaya hazırlanan bu yapım, 90’lı yılların oyun özelliklerini barındırıyor ve burada kendinizi aksiyonun içinde de bulabilirsiniz.
 
Devil May Cry, Strider ve Guilty Gear yapımlarından ilham alan bu yapım elbette hayranların ilgisini çekecek oldukça güzel içerikler de barındırıyor. Bu yapısıyla kendinizi distopik bir dünyanın içinde de bulabilirsiniz. Oyunda farklı alanlarda ilerleyebilir, karakterinizle çeşitli kombolar yapabilir, yakın dövüş ve uzak dövüşlerle düşmanları alt etmeye çalışabilirsiniz. Çoğunlukla karanlık bir atmosfere sahip olan bu yapımda farklı düşmanların ortaya çıktığını görebilir ve aksiyon içerikleriyle birlikte oyundaki yerinizi alabilirsiniz. Elbette bu tür oyunlardan nostalji duygusunu yaşamak isteyen oyuncular ve aynı zamanda geçmişe hayran olanlar da keyifle deneyebilir.
 
Slave Zero Korkunç makineler ve insanlığın sonu temasına sahip olacak olan bu yapımda karakterimizle birlikte zıplayıp zıplayabiliyor, düşmanlarımızın saldırılarından kaçabiliyor, farklı bölgelerde çeşitli kombolar gerçekleştirip, savaşların konusu haline gelebiliyoruz. bu dünyadaki hikaye. Öfkeli iblislerin ve tuhaf karakterlerin yer aldığı bir yapımda savaşçı olarak ilerlemeye çalışıyoruz ve burada ilginç saldırılarla yolumuzu açabiliyoruz.
 
Oyunda karakterinizle hızlı koşabilir, doğrudan düşmanların üzerine atlayabilir, zıplarken kılıcınızı sallayabilir, düşmanların saldırılarına müdahale ederek onların saldırılarına karşılık verebilir ve daha fazlasını bu oyunda yapabilirsiniz. Gelecek temasıyla yer aldığımız yapımda, Muhafızlar olarak bilinen, bilinmeyen bir grup savaşçı yer alıyor. Bu savaşçı grubu, insanlığı kurtarmak için ellerinden geleni yapmak üzere yola çıkar ve dünyaya gelecek bu düşmanları ortadan kaldırmak için çeşitli adımlar atabilir. Bir Kılıç Ustası olarak yer aldığımız yapımda elbette kılıcımızı bir uzvumuz gibi kullanıp burada tehlikeli makineler ve düşmanlarla karşılaşabiliyoruz. Bunları ortadan kaldırmak için kendi ustalığımızı ortaya koyup hızlı ve çevik hareket etmemiz gerekiyor.
 
 
 
Oyunda dikkat çekici kombinasyonlar mevcut ve bunlarla hem et hem de metal ordusuna karşı kılıcımızı hızla savurabiliyoruz. Bunun dışında elbette patlayıcı kombinasyonları da burada yer alıyor ve farklı mühimmat ve mühimmatları da elimize alabiliyoruz. Burada geçirdiğimiz süre boyunca bu kombinleri kullanmak ve şık kombinlerle önünüzü açmak çok önemli. Çünkü bunları yaptıktan sonra düşmanları alt edebilir ve böylece onları yenebiliriz. Ayrıca oyunda patlayıcı mühimmatların da bulunduğunu belirtebiliriz. Bu sayede düşmanları tek tek yok etmek yerine doğrudan saldırabiliyor, topluca yok edebiliyor ve toplu hasar verebiliyoruz. Dolayısıyla oyunda kullanabileceğimiz bu tür mühimmat ve mühimmatlar mevcut. Bunları kullanmak için çevreyi keşfetmemiz gerekiyor ve elimize aldığımız bu eşyalarla gerçekten hoş bir deneyim yaşamaya çalışıyoruz. Tabii metal orduya karşı giderken burada daha fazla saldırı yapmamız gerekiyor. Farklı düşmanların olduğu bir yapımda o düşmanların nasıl saldırdığına, nasıl savunma yaptığına bakmamız gerekiyor.
 
Öte yandan oyunda yan görüş kamerası perspektifi de mevcut. Elbette bu kamera bakış açısı bulunduğumuz bölge ve yapıya göre değişiklik gösterebiliyor. Dolayısıyla oyundayken kamera değişikliklerini görebiliyor ve doğrudan düşmanlara karşı kendi kombinasyonlarımızı entegre edebiliyoruz. Oyun içerisinde yaptığımız atılımlar ile düşmanları hızlı bir şekilde alt edebiliyoruz. Elimizdeki devasa kılıçla düşmanları toplu halde ortadan kaldırabiliyor, yukarıdan aşağıya doğru ileri hareketimiz ile onları sersemletip yer yer vurabiliyoruz. Kılıcımızı kuşandığımız anda düşmanların havaya zıplamasını deneyimleyebiliyor ve onları yere düşmeden kombolarla yok edebiliyoruz. Oyunda dikkat çekecek düşmanlar mevcut ve metal ordusunun kalkanlara sahip olduğunu görebiliyoruz. Biz bu kalkanları ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmak üzere yola çıktık. Bunun dışında gelecek temasından aşina olduğumuz tuhaf düşmanların ve yaratıkların yine karşımızda olduğunu görebiliyoruz ve onları yok etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Aynı zamanda bu düşmanlar hem sağdan hem de soldan gelebilir. Dolayısıyla bu maçta arkamızı kollamamız çok önemli.
 
 
Defalarca ölümcül karışımlar yapıp, komboları yiyebileceğiniz üretimde ilerleyebilir, sık sık hedef değiştirip, dinamik olarak doğrudan hedefleri manipüle edebilirsiniz. Oyundaki düşmanlar çok çeşitli şekillerde karşımıza çıkacak ve farklı boyutlarda olabilirler. Oyunda farklı hareketler gerçekleştirebilir, duvarlardan atlayabilir, platform zorluklarını aşabilir ve platform mekanikleri ile burada yerinizi alabilirsiniz. Elbette duvardan duvara atlayarak düşmanları alt etmeye çalışacaksınız, yukarıdan aşağıya doğru düşmanların üstüne binip düşmanları bu şekilde alt edebilirsiniz. Bu nedenle oyunda kullanabileceğiniz ve yapabileceğiniz birçok kombo sistemi mevcut. Ve bu kombolar ile oyun içinde farklı şekillerde aksiyon alabilirsiniz. Bu tür oyunlarda farklı kombolar yaparak diğer oyunculardan farklı şekillerde yer alabilir ve kendi deneyiminizi kişiselleştirip kişiselleştirebilirsiniz. Aynı şekilde burada da kendinizi her zaman hareket halinde bulabilirsiniz.
Bunun dışında oyunda irili ufaklı düşmanların yanı sıra işveren savaşları da yer alıyor. Elbette bu işveren savaşları yoğun bir deneyim gerektiriyor ve biz de bizden daha büyük işverenlerle birlikte burada yerimizi alabiliriz. Elbette bu işverenlerin onları öldürmek için nasıl saldırdığını öğrenmek ve onlarla mücadele etmek çok önemli. Daha sonra onların hamlelerini boşa çıkararak karşı saldırı başlatabiliriz. Elbette düşman baskınlarından kaçınmak, sola ve sağa atlatmak ve daha fazlasını yapmak için tepeye atlayabilirsiniz. Her oyuncu burada farklı bir deneyim kazanarak, düşmanları alt etmek ve güçlü işverenlerin baskınlarından kaçmak için kendi kafasındaki planı oyuna dahil edebilir. Bu tarz oyunlarda farklı bölgelere doğru ilerleyerek keşfetmeye çalışıyorsunuz. Bu alanları keşfettikten sonra elbette farklı ekipmanlara da el atabilir, farklı avantajlar sağlayacak nesnelerle karşılaşabilirsiniz. Hayatımız için mücadele edebileceğimiz, korkunç karakterlerin yer aldığı yapımda yoğun çabalar bizi bekliyor ve bu çaba içinde hayatta kalmak bizim işimiz.
 
 
 
Oyunda geçireceğiniz süre boyunca gelişeceğinizi belirttiğiniz gibi, unutulmaz kötü adamların yer aldığı ve unutamayacağınız bir yapı bizi bekliyor. Yol çalışmaları ve eylem içerikli yapımda işveren savaşlarının da yaşandığından bahsetmiştik. Ve burada farklı set kesimlerinin de olduğunu söyleyebiliriz. Bu modüller sayesinde karakterinizi daha güçlü bir konuma getirebilir, farklı kombolar ile oyunda ilerleyebilir ve bu şekilde düşmanları ortadan kaldırabilirsiniz. Birbirinden ilginç birebir yarışmalara da katılabileceğiniz prodüksiyonda, elbette bu yarışmalarda doğrudan karşınızdaki düşmanı ortadan kaldırmaya çalışıyorsunuz. ve tıpkı bir dövüş aksiyon oyununda olduğu gibi onu yok etmeye başlıyorsunuz.
 
Yaptığınız kombinasyonlar ile onun saldırmasını engelleyebilirsiniz. Burada kombolardan düşmanları sersemletmeye ve doğrudan hasara kadar ilginç detayların yer aldığını söyleyebiliriz, oyun şimdiden aksiyon ve dövüş içerikleriyle ön plana çıkmaya hazırlanıyor. Oyunda geçirdiğiniz süre boyunca arka planda yerlerin, bölgelerin ve düşman çeşitliliğinin yerden yere farklılık gösterdiğini açıkça göreceksiniz. Dolayısıyla burada ilerledikçe farklı bölgelere ilerlediğinizi hissedecek, farklı kalelerde olacaksınız, bu kaleleri fethetmek için elinizden geleni yapacaksınız ve aynı zamanda kendinizi bilinmeyen ve karanlık bir dünyanın içinde bulacaksınız. atmosfer.
 
 
 
Oyunda yaptığınız saldırılarla düşmanları yukarı aşağı zıplatabiliyor, tekmenizle düşmanları havaya zıplatırken yere vurabiliyor ve bu şekilde düşmanların üzerine kombolar gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı şekilde burada da düşmanlarınızı herhangi bir saldırı yapmadan sersemletebilir ve havada birçok hamle yapabilirsiniz. Aynı şekilde kılıcınızı sallayıp yumruk ve tekmelerinizi birleştirebilirsiniz. Dolayısıyla oyunda olduğunuz sürece kontrolsüz bir güç içinde yer alabilirsiniz, burada da kendi kontrolünüzü sabit tutmanız gerekiyor. Yıkıcı saldırılar gerçekleştirebileceğiniz yapımda, bu komboları sıralayarak düşmanları tamamen sersemletebiliyorsunuz, ayrıca güçlü hareketler geliştirebileceğiniz bir eğitim odası da mevcut. Eğitim odasında kendi güçlü saldırılarınızda ustalaşmaya çalışıyorsunuz. Aynı zamanda burada daha da güçlenebilir ve bu saldırılarda daha aktif rol oynayabilirsiniz. Bu nedenle antrenman odasını denemek çok önemlidir.
 
Bunun dışında oyuna ritim katabilir ve arka planda çalan müzikler ile oyun içerisinde yerinizi alabilirsiniz. Savaşın heyecanına kapılıp müziklerle oyuna uyarlayabileceğiniz yapıda, arka planda da bir hikaye anlatılıyor ve bu hikaye altyazılı ve orta sahnelerde de yer alabiliyor. Aynı zamanda bu hikaye karakterler arası diyaloglarla bizlere sunuluyor. Dolayısıyla oyunda geçirdiğiniz süre boyunca irili ufaklı düşmanları ritminiz ile yok edebiliyorsunuz, sinema müzikleri ile de savaşın heyecanı daha da artıyor. Davul ve basların eğlenceli birleşimi ile oyundaki doğrudan düşmanları ortadan kaldırabilir, gelen düşmanlara karşı çemberleme becerisinin kilidini açabilir ve aldığınız darbeleri bu şekilde absorbe edebilirsiniz. Aynı zamanda oyunun sol üst köşesinde kendi hayatınız var. Bu sağlık barı ile elbette yapacağınız hamleleri tartabilir ve aynı zamanda kombo bar ile düşmanları ortadan kaldırabilirsiniz.
 
 
 
Oyundaki grafiklere ve animasyonlara bakacak olursak ilgi çekici detayların bulunduğunu ve zaman zaman labirent benzeri alanlardan geçebildiğimizi söyleyebiliriz. Burada karakterimizle hızlı bir şekilde koşabiliyor, düşmanları geride bırakabiliyor, doğrudan düşmanların üzerine koşup onları yenebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Kırmızı karakterimiz ile birlikte olduğunuz sürece kanlı saraya doğru ilerleyebilir, sarayın bu kısımlarını dilediğiniz gibi keşfedebilir ve karanlık atmosferde kendi yolunuzu bulmaya çalışabilirsiniz. Geliştirici ekibe göre oyun görsel bir estetiğe sahip. Bu görsel estetik oyuncuların ilgisini çekeceği gibi hikayeye uygun ortamlarda da karşımıza çıkıyor. Bunun dışında oyunda çevrimiçi skor tabloları da bulunuyor. Bu çevrimiçi liderlik tablosuyla diğer oyunculara göre daha yüksek puan alabilirsiniz ve her bölümde ne kadar çok puan kazanırsanız o kadar çok puan kazanabilirsiniz. Bu sayede diğer oyuncuların önüne geçebilir ve isminizi orada görebilirsiniz.
 
Nitekim bu tarz oyunları seviyorsanız bu oyuna göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Oyunun Steam sayfası şu anda açık olup Steam sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu