Ekonomi

Suudi Arabistan, TCMB ile 5 milyar dolarlık mevduat anlaşması imzaladı

Suudi Arabistan Kalkınma Fonu’ndan yapılan açıklamada, Suudi Arabistan Devlet Başkanı Salman bin Abdulaziz Al-Suud ve Veliaht Prens Muhammed bin Salman Al-Saud’un aldığı kararla Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki bağları güçlendirecek önemli bir karar alındığı belirtildi. Suud.

SÖZLEŞME İMZALANDI

Suudi Arabistan Turizm Bakanı ile Suudi Arabistan Kalkınma Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Al Khateeb ile TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında 5 milyar dolar yatırmak üzere anlaşma imzalandığı bildirildi. TCMB nezdindeki dolar mevduatı.

“TÜRKİYE EKONOMİSİNİN GELECEĞİNE GÜVENİ İFADE ETMEKTEDİR”

Açıklamada, Suudi Arabistan Kalkınma Fonu aracılığıyla gerçekleştirilen bu mevduat anlaşmasının, Suudi Arabistan Krallığı ile Türkiye Cumhuriyeti ve halkları arasındaki yakın iş birliğinin ve tarihi bağların bir kanıtı olmasının yanı sıra, Suudi Arabistan Krallığı’nın Türkiye’nin güçlendirme çabalarını destekleme taahhüdünün bir göstergesi. Diğer bir deyişle bu anlaşma, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal büyümesinin ve sürdürülebilir kalkınmasının desteklenmesi anlamına gelmektedir. Bu mevduat sayesinde çeşitli sektörlerdeki ekonomik sorunların çözümüne katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Bu anlaşma ile Suudi Arabistan Krallığı, Türk halkına güçlü desteğini ve Türk ekonomisinin geleceğine olan güvenini ifade etmektedir.” sözlerine yer verildi.

haber-camlidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu