Yaşam

Tiyatro Kooperatifi Dayanışmayı Sahneden Depremzedelere Destek İçin Büyütüyor

2018 yılı Mayıs ayında 13 özel tiyatronun girişimiyle faaliyetlerine başlamış ve bugün 76 özel tiyatroyu bünyesinde barındıran büyük ve güçlü bir yapı olarak yoluna devam etmektedir. Tiyatro Kooperatifi6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde milyonlarca insanı etkileyen depremlerden sağ kurtulanlarla dayanışmak için. #Sahne Dayanışmaaramayı yapmak

Tiyatro Kooperatifi6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde milyonlarca insanı etkileyen depremlerden sağ kurtulanlarla dayanışmak için. #Sahne Dayanışmakampanyasını başlattı. Tiyatro Kooperatifiasıl işi insana ve insan duygularına dokunmak olan tiyatro sanatının yapımcıları ve icracılarının toplumsal sorumluluğunun bilinciyle. #Sahne Dayanışmabüyümeyi hedefliyor.

Tiyatro KooperatifiOrtağı 76 özel tiyatronun katılımıyla başlatılan kampanyada, oyunların gelirlerini depremzedelerle paylaşmanın yanı sıra bölgede yaşamın normalleşmesine ve sosyal yetkinliğe katkı sağlayacak projelere de imza atacaklar.

 

SAHNEDE BİRLEŞİM PROJELERİ

  Tiyatro Kooperatifiortak özel tiyatrolar, Afet Platformu’nda yer alan oyun gelirlerinin tamamını veya bir kısmını kendi imkanları ölçüsünde diledikleri Sivil Toplum Kuruluşuna bağışlayacaklardır.

  Tiyatro KooperatifiMuhtaç Haritası’nın başlattığı ortak özel tiyatrolar, oyun gelirlerini ve evlerini kaybeden depremzedeler ile kira takviyesi yapmak veya boş evlerini kullanıma açmak isteyen bireyleri buluşturuyor. #BirKiraBirYuvaprojeye bağış yapacak.

  Tiyatro Kooperatifipartner özel tiyatrolar, 1 Mart 2023 tarihinden başlayarak 2022-2023 sezonu sonuna kadar Afet Platformu üyesi herhangi bir sivil toplum kuruluşunun üyesi, gönüllüsü veya destekçisi olan seyircileri oyunlarında ağırlayacak. #ŞahnedenDanismari kotası.

  Tiyatro Kooperatifidepremden doğrudan etkilenen illerde faaliyet gösteren Akdeniz Bölge Tiyatro Kooperatifi ve Ahura Tiyatro Kooperatifi’nin de aralarında bulunduğu tiyatroların sahneye dönebilmesi için depremde meslektaşları ile dayanışma içinde olacak.

  Tiyatro Kooperatifi Depremden etkilenenler hayatlarını yeniden kurarken, başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere toplumsal düzeni destekleyecek faaliyetlerde bulunacaklar. Depremzedelerle buluşmak için bölgeye gidecek ve oyun, atölye ve drama içeren bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalar yapacak. Bu projenin detayları netleştiğinde kamuoyuna ayrı bir bilgilendirme yapılacaktır.

Özel tiyatroların sanatsal üretimlerini zenginleştirirken ekonomik, sosyal ve yasal olarak güçlendirmek ve sürdürülebilir hale getirmek için çalışır. Tiyatro Kooperatifidepremden etkilenen halkın sağlığına kavuşması için dayanışmayı artırmaya ve projelerini hayata geçirmeye devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu