Haber

Üsküdar’da Sokak Köpeğine Silahlı Saldırı

Üsküdar’da bir parkta duran sokak köpeği tabancalı saldırıya uğradı. Yaralanan köpeğin yardımına mahalle sakinleri koşarak parktan ayrıldı. Veteriner kliniğine götürülen köpeğin durumunun ağır olduğu öğrenilirken, saldırı anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olay, dün saat 21:30 sıralarında Barbaros Mahallesi Açıl Sokak’ta meydana geldi. Parkta bekleyen sokak köpeği kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğradı. Olayın ardından acı içinde kıvranan köpek parktan kaçmaya çalıştı. Yaralı köpeğin kıvrandığını gören başka bir köpek hemen yanına geldi. Silah ve köpek sesleri üzerine koşarak kaçan mahalleli, yaralı köpeği yakalayarak veteriner kliniğine götürdü. Kurşunun köpeğin omuriliğine isabet ettiği belirlendi. Köpeğin sağlık durumunun ağır olduğu öğrenilirken, mahalle sakinleri polise giderek şikayetçi oldu.

“HAYVAN SESLERİNİ DUYDUĞUM ZAMAN BIRAKTIM”

Mahalle sakini Umut Erdener, “Dün gece oldu. Odam parkı görüyor. Önce bir silah sesi duydum, sonra çaresizce inleyen hayvanın inleme sesleriyle dışarı çıktım. Belden aşağısı bir şey tutmuyor. Ne yaparsanız yapın.” adını anmak istedi, kaçtı. Peşinden gittik, bulamadık. Gece dörde kadar onun hastanesiydi, polisti. Bakarsanız İstanbul’un nezih ve nezih bir semti burası. Hatta apartmanlardan atılmış bile olabilir.” Mahalle sakini Ela Durmazer, “Bu olay gerçekten çok üzücü. Bunun gibi birçok olay var. Hayvan çok korkunçtu. Omuriliğine saplanmış bir kurşun var. Hayvan şu anda ameliyata alınamıyor çünkü çok riskli bir ameliyat. Gövdesini güçlendirmeye çalışıyoruz. Bu bizim hedefimiz. “Her türlü şey yapılmamalı. Hiç bir canlıya silahla vurulmaması gerektiğini lütfen herkes duysun. Hiçbir canlıya bu yapılmaz. Ben de yapılmasın diye tutanakları tuttum.” . En azından hukuki sürecin başında olacağız” dedi.

SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERASINA GELDİ Polis ekipleri saldırıyı gerçekleştiren zanlıyı yakalamak için çalışma başlatırken, saldırı anları güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde sokak köpeğinin parkta sırtı sokağa dönük şekilde beklediği, köpeğin acı içinde kıvrandığı, yaralı köpeğe başka bir sokak köpeğinin geldiği ve köpeklerin parktan kaçtığı görüldü.

Görüntü dökümü—- —– — — – —- Güvenlik kamerası -Parkta bekleyen köpek-Acı içinde kıvranan köpek-Başka bir köpek geliyor-Köpekler kaçıyorCep telefonu-Yaralı köpeğin görüntüsü veteriner-Yaralı köpeğin fotoğrafıGüncel -Mahalle sakinleriyle cevap-Parktan görüntü-Mahalle sakinleri parkta toplandı

-Genel ve detay

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu