Ekonomi

YÖK Başkanı: Uygulamalı programlarda eğitim yüz yüze devam edecek

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Lideri Erol Özvar, 20 Şubat’ta bahar dönemine uzaktan eğitimle başlanabileceğini, yüz yüze eğitimin yer aldığı hibrit seçeneğin de Nisan başı prestijiyle değerlendirileceğini açıkladı.

Birinci derece yakınlarının ikamet ettiği ildeki üniversitelerde depremden etkilenen öğrenciler için uygulamalı programlarda özel öğrencilerin bulunabileceğini belirten Özvar, öğrencilerin uygulamalı programlarda daha yüksek okullarda yüz yüze eğitimlerine devam edeceklerini söyledi. eğitim kurumları.

YÖK Lideri Erol Özvar, üniversitelerle ilgili açıklamalarda bulunuyor. Özvar’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Üniversitelerimizin tamamına yakını depremden etkilenen paydaşlarla dolu. Kampüslerimiz barınma ve barınma açısından önemli rol oynadı. Bölgedeki tıp ve mühendislik fakültelerinden istekli elemanların çalışmalarını halen takip ediyoruz.

Daha önce 2022-2023 bahar döneminin uzaktan eğitimle verilmesi kararlaştırılmıştı. Önlisans, lisans ve lisansüstü bölümler için bir dizi karar aldık.

Alınan kararlar Nisan ayı başından itibaren gözden geçirilecek ve uzaktan eğitimin yanı sıra yüz yüze eğitim birleştirilerek hibrit eğitim hayata geçirilecek.

Depremden etkilenen illerdeki bazı üniversitelerimiz, bazı üniversiteler ile ortak çalışmalar yapmak üzere eşleştirildi.

haber-espiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu