Haber

“Depreme rahmet diyorum” açıklamaları kızdırdı Akşener: Bunu söylemekle çok ileri gittiler.

Hatay milletvekili adayları tanıtım toplantısı dün AK Parti Dörtyol İlçe Teşkilat binası önünde yapıldı. Konuşmaların ardından AK Parti MKYK üyesi Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu emekli din öğretmeni Ergüder Aksoy’u dua etmesi için kürsüye davet etti.

“Kardeşlerim ‘afet’ dedi, ben rahmet diyorum”

Aksoy, “Antakya’nın diğer adı ‘Karya topluluğu’. Îsâ Hazretleri zamanında kâfirlerdi.Halifelerinden iki memurunu gönderdi mübarek islamiyet için oraya gönderdi reddettiler şehit ettiler.Cenâb-ı Hak ne dedi bir sayfa bir nara-ki … Korktu Allah Antakya’yı yerle bir etti ama bu şehir nasıl mozaik gibi… Bütün din ve mezheplerden o kadar karışık bir homojenlik var ki… Hayır beyazın görevi İslamlaştırmak. orası tamamen Kur’an’a, İslam’a ve Muhammed’e dayalı.Felaket dedi.Ben de rahmet diyorum.Nedenini biliyor musun?Bir arabacı atına binerken, at biraz yorulunca, onu kırbaçlar…”

AKŞENER: BUNU SÖYLEMEYİ ÇOK ÖZLEDİLER

Bu açıklama, partinin seçim beyannamesi ve milletvekili adayları tanıtım toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de gündemindeydi. Akşener, sert sözlerle, “Kahramanmaraş’ta, Adana’da, Diyarbakır’da, Gaziantep’te, Osmaniye’de, Şanlıurfa’da, Kilis’te, Malatya’da halkımızı yaşatamadılar. Mesela Recep Bey çıktı, ‘Kader planı. Ölüm.’ Hatta daha dün Hatay’da daha da ileri gittiler. ‘Bu depremde rahmet var’ dediler. Bunu söyleyecek kadar ileri gittiler. Sonuç ne oldu? İnsanımızı yaşatamadılar. ya selde, depremde ya da mayın felaketinde.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu