Haber

Der Spiegel kirli planı ortaya çıkardı: Türkiye’de seçim sonrası ayaklanma çıkabilir!

14 Mayıs seçimleri yaklaşırken batı medyasında Erdoğan ve Türkiye aleyhindeki yayınlar yoğunlaştı. Speiegel International’da “Erdoğan seçimleri kaybetme riskiyle karşı karşıya” başlıklı bir analiz yayınlandı.

Erdoğan’ın 20 yılı aşkın süredir Türkiye’yi yönettiğini yazan dergi, Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu için “ebedi cumhurbaşkanını devirebilecek adam” ifadesini kullandı.

Analizde Erdoğan’ın görev süresine değinilirken, Kılıçdaroğlu’nun anketlerde önde olduğu iddia edildi:

“Erdoğan, 20 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin başında, önce başbakan, ardından 2014’ten beri cumhurbaşkanı olarak görev yapıyor. Modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ten bu yana ülkeyi herhangi bir siyasetçiden daha fazla şekillendirdi. Ama şimdi, ilk kez. zaman, ülkeyi şekillendirdi. , yeniden seçilmesi kesin bir sonuç değil. Anketlerin çoğu onu muhalefet adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasında gösteriyor.”TÜRK DEMOKRASİSİNE ÇAMUR SEVK EDİLMİŞTİR

Türk seçmenlere akıl hocası olan Spiegel, Erdoğan’ın yeniden seçilmesi durumunda ülkenin “diktatörlük rejimine geri döneceğini ve Erdoğan’ın kendisini ömür boyu hükümdar ilan edeceğini” yazdı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında bir yol ayrımında, Erdoğan’ın bir dönem daha seçilmesi halinde gözlemciler, Erdoğan’ın ülkeyi diktatörlüğe dönüştürmesinden, kendisini ömür boyu hükümdar ilan etmesinden ve seçimleri iptal etmesinden korkuyor.”

TÜRKİYE’Yİ KARIŞTIRMA PLANI

Analizde, AK Parti seçmeninin 2021 Kongre Baskınında olduğu gibi yenilgiyi kabul etmeyeceği ve sokaklara döküleceği, Türk milletinin demokratik iradesini hiçe sayacağı uyarısında bulunan Spiegel, seçime dış müdahale planını açıkladı:

“Kılıçdaroğlu, elbette ülkede demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü yeniden canlandırma sözü verdi. Ancak Erdoğan’ın yenilgiyi kabul edip etmeyeceği, yoksa 2021’de Donald Trump’ı taklit edip yandaşlarını protestoya mı teşvik edeceği belli değil.”

“KILIÇDAROĞLU’NUN DEDE İMAJINA ALDANMAYIN, GERÇEKTEN ZOR…”

Kılıçdaroğlu’nun da yer aldığı analizde, “dede imajına aldanmayın, yeri geldiğinde zeki ve sert bir adamdır” deniliyor:

“İlk bakışta Kılıçdaroğlu oldukça mütevazi ve mütevazi görünüyor. Asla sesini yükseltmez ve ne konuşursa konuşsun sakinliğini korur. İttifakı galip gelse ne olur diye sorulduğunda, “Eninde sonunda bahar gelecek” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA ÖVGÜ

Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin umudunu temsil ettiğini yazan dergi, Millet İttifakı adayını övdü:

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin yeni bir döneme girmesini isteyenler için bir umut ışığı olarak görülüyor. Kampanya görüntülerinin çoğu, kendisini sıradan bir vatandaş olarak tanıtan kendi mutfağında çekildi. Erdoğan’ın sarayıyla açık bir tezat oluşturuyor. Sesini yükseltmez, kimseye hakaret etmez. Farklı türden bir nazik adam”

 

habernurhak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu