Haber

Diyarbakır’da el yapımı patlayıcılar ve teröristlere ait yaşam malzemeleri ele geçirildi

Jandarma ekiplerinin Diyarbakır’ın Hani ve Lice ilçelerinde gerçekleştirdiği operasyonda toprağa gömülü el yapımı patlayıcı, cankurtaran malzemeleri, 204 kilo esrar ve 13 kilo kenevir tohumu ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığı”, bölücü terör örgütü ile yasa dışı uyuşturucu madde üreten ve ticaretini yapanlar arasındaki bağlantıyı somut delillerle ortaya koymak amacıyla Hani ve Lice İlçeleri kırsalında çalışma başlattı. Operasyon alanında saklanan uyuşturucu maddeler ve bunları saklayanların tespit edilmesi ve adalete teslim edilmesi. “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Polat Özbek Operasyonu”nun gerçekleştirildiği belirtildi.

Söz konusu operasyonda; Toprağa gömülü el yapımı patlayıcı, barınaktaki canlı malzemeler, 180 kilogram bitkisel esrar, 24 kilogram toz esrar ve 13 kilogram kenevir tohumu ele geçirildi.

Operasyon kapsamında yakalanan bir şüpheli gözaltına alınırken, barınakta ele geçirilen EYP, can malzemeleri ve uyuşturucunun koruma altına alındığı bildirildi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu