Ekonomi

Eskişehirli Esnaf Kışlık Giysi ve Aksesuar Satışına Başladı

Soğuk havaların kendini hissettirmeye başladığı Eskişehir’de esnaf kışlık kıyafet ve aksesuar satışına başladı. Esnaf, bu aralar vatandaşların berelere daha fazla ilgi gösterdiğini belirtiyor.

Eskişehir’de hafta başından bu yana hava sıcaklıklarında düşüş gözleniyor. Soğuk havalardan korunmak isteyen vatandaşlar için esnaf çalışma başlattı ve tezgahlara kışlık atkı, bere, atkı ve eldivenler koydu. Esnaf kış hazırlıkları çerçevesinde eserlerini satmaya başladı. Tezgahlarda eşarp, bere, eşarp gibi ürünlerin fiyatlarının 50 ile 150 lira arasında olduğunu belirten esnaf, birkaç gündür satışların arttığını söyledi. Eşarp, bere ve atkıdan oluşan grubun fiyatının yaklaşık 250 lira olduğu belirtildi.

“Vatandaşlar şu anda bereye çok ilgi gösteriyor”

Eskişehir’de kışlık aksesuar satışı yapan Halil Öz, ürünlerin fiyatlarının geçen yıla göre bir miktar arttığını söyledi. Vatandaşların artık bereyi daha çok tercih ettiğini belirten Öz, “Kışlık bere, atkı, eldiven ve atkı modellerimizi artık tezgahlara koyduk. Kışa hazırlık yapıyoruz. Çocuklar için çeşitli bere ve kesimli eldiven çeşitlerinin satışına başladık. – parmaklar kapalı. Fiyatlarımız geçen yıla göre biraz daha yüksek.” artırılmış. Ancak satışlarımız yavaş yavaş başladı. Havalar soğudukça satışlarımız artacak. Şu anda vatandaşlar berelere yoğun ilgi gösteriyor. Bere satıyoruz. Bereden sonra atkı ve eldiven satışı yapılıyor. Bere fiyatı 50 ila 100 lira arasında değişiyor. Eldivenler 50 ila 80 lira arasında değişiyor. Eşarp fiyatları 50 ila 80 lira arasında değişiyor. “100-150 lira civarında. Kulaklıklarımız 20-80 lira arasında. Kadınlara yün bere de satıyoruz. Eşarp, bere ve atkıların fiyatı 200-250 lira civarında” dedi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu