Haber

“Haydi Çocuklar Camiye” projesi başladı

Her yıl büyük ilgiyle karşılanan “Haydi Çocuklar Camiye” projesi “Namazını Kıl, Puan Topla, Ödülünü Al!” bu yıl çocuklarla sloganıyla tanıştı.

Bugün Sabah Namazı ile başlayan koşu, 3 Şubat 2023 Cuma günü Yatsı Namazı ile sona erecek.

CEMAATLE NAMAZ DAHA FAZLA KAZANIR

Yarışmaya katılan çocuklar, namaz vakitlerinde camide veya rastgele bir yerde cemaatle birlikte namaz kılarak puan kazanacak. Mescitte cemaatle kılınan namazlara ek olarak artı puan verilecektir. Veliler otomasyon sistemi üzerinden kılınan namazları işaretleyecek.

Yer kısıtlaması olmayan yarışmada başarılı olabilmek için 10 gün boyunca namazları vaktinde kılmak yeterli olacaktır.

Çocukların her vakit namaz kılarak puan kazanacağı Haydi Çocuklar Camiye’ye ilişkin tüm duyurular sosyal medya hesaplarından ve katılımcılara duyurularla yapıldı.

ZAMANINDA KILINAN HER NAMAZ PUAN KAZANIR

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocukları dua etmeye teşvik etmeyi amaçlayan projeye katılım için yaş sınırı bulunmuyor. Ancak 6-13 yaş arası kız ve erkek çocuklar için ödül çekilişi yapılacaktır.

Sabah Namazına 10, Yatsı Namazına 8 puanın verildiği yarışmada Öğle, İkindi ve Akşam Namazlarına 5 puan kazandırılıyor. Mescitte cemaatle kılınan sabah ve yatsı namazları için 3 puan, öğle, ikindi ve akşam namazları için 2 puan daha kazanılır.

Projeye katılacak çocuklar, evde veya camide namaz kılabilecekleri gibi, ebeveynleriyle birlikte cemaatle veya bireysel olarak da namaz kılabilecekler. Sadece bir yarış değil, deneyim odaklı bir aktivite olan Let’s Children’s Mescide projesi, güzel bir geleceğin güzel ahlaklı ve iç huzuru olan insanlar yetiştirilmesiyle sağlanacağı inancıyla düzenlenmektedir.

GÜVENE DAYALI REKABET

Çocukların sevgi, şefkat ve inanç duygularını geliştirme yarışında rastgele bir kontrol olmayacak. Katılımcı veya veli tarafından site üzerinden yapılan dua girişleri esas alınacaktır.

BİNLERCE AKILLI SAAT HEDİYE EDİLECEK

Proje sonunda 380 ile 450 arasında puan alan kızlar ve 400 ile 450 arasında puan alan erkekler arasından yapılacak çekilişte binlerce çocuğa akıllı saat hediye edilecek.

Projede ebeveynlerin aile ödüllerini belirlemeleri ve çocuklarını dua etmeye teşvik etmeleri öneriliyor.

karahallihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu