Haber

İtalyan özel kuvvetleri Türk gemisinde kaçak göçmen yakaladı

İtalya Savunma Bakanı Guido Crosetto, Türkiye’den Fransa’ya giden Türk gemisinin kontrolünü ele geçiren kaçak göçmenlerin İtalyan özel kuvvetleri operasyonu tarafından yakalandığını ve operasyonun düzgün bir şekilde sona erdiğini bildirdi.

Bakan Crosetto, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Korsanlar yakalandı. Her şey güzel bitti. Büyük bir iş birliği içinde yürüttükleri operasyondan dolayı San Marco birimi üyeleri, polis, maliye polisini tebrik ediyorum. Tebrikler.” sözünü kullandı.

İtalyan basınında, İtalyan özel kuvvetlerinin gemideki birlikleri 2 helikopterle Napoli Körfezi’ne indirdiği, aralarında İtalyan Mali Polisinin de bulunduğu polis ekiplerinin gemiye çıkıp incelemelerde bulunduğu belirtildi.

MarineTraffic internet sitesinin verdiği bilgiye göre gemi, Napoli limanı açıklarında bulunuyor.

Bakan Crosetto, katıldığı bir forumda, gemiyi alıkoyan kaçak göçmenlere yönelik İtalyan özel kuvvetleri tarafından operasyon başlatıldığını duyurdu.

“Napoli yakınlarında kaçak göçmenler tarafından alıkonulan bir Türk gemisi var. İtalyan özel kuvvetleri gemiye müdahale ediyor. Geminin kontrolünü tekrar ele geçirdiler ve mürettebatı serbest bırakıp kaçak göçmenleri etkisiz hale getirmeleri gerekiyor. 15 kaçak göçmen var. nasıl geliştiklerini bilmiyoruz” dedi Crosetto. 2-3 tanesi silahlı. Bu kişiler 22 mürettebatı gözaltına alarak Türk gemisinin kontrolünü ele geçirdiler. Brindisi’de konuşlu özel kuvvetler müdahale etti.” sözlerini kullandı.

Etkinlik

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, DFDS Denizcilik ve Nakliyat A.Ş. yetkililerinden Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi’ne (AAKKM) yapılan bildirimde, “Türk Yalova’dan Fransa’nın Sete limanına sefer yapan bayraklı GALATA” ifadeleri kullanıldı. SEAWAYS isimli gemide yaklaşık 15 kaçak tespit edildiği, firarilerin ellerinde olası kesici aletlerle ortalıkta dolaştıkları, gemi işçilerinin kendilerini yaşam mahalleri ve makine dairesine kilitleyip götürdükleri kameralarla belirlendiği bildirildi. güven altındadırlar.

AAKKM, geminin kaptanı ve şirket yetkilileri ile yaptığı değerlendirme sonucunda, MRSC Ajaccio (Fransa) ve MRCC Rome (İtalya) ile iletişime geçmiş ve gemi şirketi yetkililerinin talebi ve MRCC Rome’un onayı doğrultusunda gemiye karar verilmiştir. İtalya’nın Napoli kentine yelken açmak için. “Gemi ile ilgili olarak MRCC Roma tarafından talep edilen Gemi Güvenlik Planı dahil diğer belgeler kendilerine gönderilmiştir. Geminin saat 17.00’de Napoli’ye varması planlanmakta olup, İtalyan güvenliği tarafından gemiye gerekli müdahalenin yapılması planlanmaktadır. Kazıklar Bakanlığımız ve ilgili kurumlar tarafından takip edilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu